Olsztyn. Dzieci bawią się w śmierć? Przerażające doniesienia o nowej zabawie. Przyszła z TikToka?

2021-10-14 13:16
Olsztyn. Dzieci bawią się w śmierć? Przerażające doniesienia o nowej zabawie. Przyszła z TikToka?
Autor: icsilviu/cc0/Pixabay.com Czy dzieci z Olsztyna bawią się w śmierć? Powołująca się na doniesienia mieszkańców "Gazeta Olsztyńska" informuje, że najmłodsi olsztynianie mają nową, przerażającą zabawę. Przyszła z TikToka?

Czy dzieci z Olsztyna bawią się w śmierć? Powołująca się na doniesienia mieszkańców "Gazeta Olsztyńska" informuje, że najmłodsi olsztynianie mają nową zabawę, która polega m.in. na nagłym wbieganiu bądź wjeżdżaniu hulajnogą pod jadące auta i wycofywaniu się. Mieszkańcy Olsztyna zastanawiają się, czy zabawa w śmierć to nie nowy challenge z TikToka.

Olsztyn. Dzieci bawią się w śmierć? Przerażające doniesienia o nowej zabawie. Przyszła z TikToka?

Jak informuje "Gazeta Olsztyńska", dzieci z Olsztyna mają nową, niebezpieczną zabawę, która w skrajnych przypadkach może nawet doprowadzić do śmierci jednego z nich. "Gazeta" powołuje się na doniesienia dorosłych mieszkańców miasta, którzy na jednym z forów internetowych piszą, że dzieci nagle wbiegają lub wjeżdżają hulajnogą pod jadące ulicami samochody, by po chwili tak samo szybko się wycofać. Podobno im głośniejszy pisk opon czy mocniejsze zdenerwowanie kierowcy, tym daje to większą radość. Dodatkowo, mają w ten sposób sprawdzać swój refleks. Czy nowa zabawa dzieci z Olsztyna to jeden z challenge'y na Tik-Toku? Takie głosy można też przeczytać na forum, ale wszyscy komentujący zastanawiają się, czy prędzej, czy później takie zachowania nie doprowadzą do tragedii, a zabawa w śmierć nie nabierze wymiaru dosłownego.

- O mało nie potrąciłam chłopaka jadącego na hulajnodze. Kiedy dojeżdżałam do pasów, rozglądałam się uważnie. Nie było nikogo Chłopiec raptownie wjechał na pasy. Nawet się nie rozejrzał na boki. W ostatniej chwili zahamowałam. Jestem roztrzęsiona i zdruzgotana sytuacją - pisze jedna z internautek cytowana przez "Gazetę Olsztyńską".

Olsztyn. Dzieci bawią się w śmierć? Przerażające doniesienia o nowej zabawie. Przyszła z TikToka?

Jak informuje "Gazeta Olsztyńska", wpisów o nowej zabawie dzieci z Olsztyna jest więcej. Najmłodsi mieszkańcy miasta mają wystawiać kierowców na coraz poważniejsze próby.

- Ze względu na remont drogi wyłączone są światła. Przy przejściu stał chłopiec w wieku ok. 8- 10 lat. Stał i rozglądał się, więc zatrzymałam się, żeby przeszedł. On stał dalej, więc ruszyłam. I on nagle w tym momencie chciał wejść. A więc zatrzymałam się. I on także. I tak ze trzy razy. Otworzyłam okno i mówię mu, żeby przeszedł, a on na to, że jak będzie mu się chciało, to przejdzie. Powiedział, że i tak ma pierwszeństwo i... stał dalej. Jako że stał, ja ruszyłam, po czym on zaczął wchodzić na pasy.... - cytuje "Gazeta Olsztyńska" inną osobę, która była świadkiem zdarzenia na osiedlu Nagórki.

Olsztyn. Dzieci bawią się w śmierć? Przerażające doniesienia o nowej zabawie. Przyszła z TikToka?

Jak informuje "Gazeta Olsztyńska", na facebookowym profilu medium pojawiły się opisy innej wersji zabawy w śmierć, która przybiera jeszcze bardziej przerażającą formę.

- Ja ledwo co wyhamowałem przed takim na rowerze. Jechała grupka i w momencie wyprzedzania jeden wyjechał celowo na mnie. Winni są rodzice, którzy nie potrafią wytłumaczyć tego że na Tik Toku filmiki są reżyserowane pod oglądalność, to ustawki. Rzeczywistość jest bolesna i może skończyć się pogrzebem - cytuje użytkownika portalu "Gazeta Olsztyńska".

Nowa zabawa na tym się jednak nie kończy. "Spotkałam się z takim zachowaniem. Widziałam jak trzy dziewczyny położyły się na ulicy, "Mnie córka opowiadała jak widziała dwie dziewczyny leżące na ulicy" - donoszą dwie inne użytkowniczki Facebooka, które cytuje "Gazeta Olsztyńska". Z kolei policja w Olsztynie informuje, że do tamtejszej komendy nie wpłynęło żadne zawiadomienie w tej sprawie.

Czytaj też: Olsztyn. Znana influencerka namierzyła niewiernego mężczyznę. Jego żona dowiedziała się o tym z TikToka

Czytaj też: Z domu dziecka w Kętrzynie uciekło 49 dzieci! To migranci

Sonda
Czy małe dzieci powinny mieć telefony komórkowe?
Maciuś przyszedł na komendę podziękować, że żyje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE