Pan Hilary z Olsztyna! Paradował po sklepie bez maseczki na twarzy! Nie uwierzycie, gdzie ją założył!

2020-10-15 14:01 SCH
Maseczka ochronna
Autor: Pixabay W Olsztynie 26-letni mężczyzna nie chciał założyć maseczki w sklepie. Musiała interweniować policja.

Obowiązek noszenia maseczek przestrzega większość Polaków. Niestety, nie wszyscy przestrzegają obowiązujących zasad. Za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych. Coraz więcej jest sytuacji, kiedy policja musi interweniować. Tak było w jednym ze sklepów budowlanych w Olsztynie. Młody mężczyzna nie chciał zasłonić usta i nosa, bo "miał pieniądze na mandat".

Olsztyn: Nie chciał założyć maseczki. Musiała interweniować policja

We wtorek (13 października) po godz. 8 olsztyńscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z centrów budowlanych na terenie Olsztyna. Młody mężczyzna, pomimo wielokrotnych próśb pracownika ochrony, nie zasłonił ust i nosa oraz nie chciał opuścić sklepu. Na miejscu policjanci zastali 26-latka, który za nic miał przepisy sanitarne. Mężczyzna w trakcie interwencji zachowywał się arogancko.

- Policjanci poinformowali 26-latka o obowiązujących przepisach, o tym, że swoim zachowaniem naraża inne osoby na możliwość zarażenia się wirusem COVID-19 oraz o konsekwencjach, jakie mogą go spotkać - relacjonuje podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Mężczyzna mimo wszystko nie zamierzał zasłonić ust i nosa. Zachowanie było tym bardziej absurdalne, że maseczkę, której nie chciał założyć, miał zawieszoną na szyi.

Sprawa w sądzie za brak maseczki

- 26-twierdził, że nie obchodzi go decyzja policjantów, że ma pieniądze na mandat, a co drugie słowo wydobywające się z jego ust było wulgaryzmem - dodaje rzecznik olsztyńskiej policji. Mundurowi poinformowali 26-latka o przysługujących mu prawach i o tym, że skierują wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

Express Biedrzyckiej - Bogdan Zdrojewski: Ministerstwo Zdrowia potrzebuje na czele choleryka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.