Niż Lars ZEPSUJE pogodę w warmińsko-mazurskim. "Pomarańczowy alarm"! Ostrzeżenie IMGW

2021-01-25 7:37 sch
Zima, mróz, śnieg, droga
Autor: Pixabay IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi w woj. warmińsko-mazurskim.

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego w poniedziałek. IMGW prognozuje intensywne opady śniegu oraz zawieje i zamiecie śnieżne na Warmii i Mazurach. Prognozowane jest ostrzeżenie II stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi oraz ostrzeżenie I stopnia przed opadami śniegu. Sprawdź szczegóły!

Warmińsko-mazurskie. Zawieje i zamiecie śnieżne. IMGW ostrzega

Początek tygodnia w województwie warmińsko-mazurskim będzie stać pod znakiem intensywnych opadów śniegu w całym regionie. IMGW ostrzega również przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi.

- Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 20 cm - czytamy w prognozie IMGW. - Prognozuje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z północnego zachodu i zachodu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Napad na kantor w Olsztynie. Wpadł pierwszy podejrzany! Zatrzymano go w Bydgoszczy

Prognoza pogody dla Warmii i Mazur [poniedziałek, 25 stycznia]

Poniedziałek (25 stycznia) w województwie warmińsko-mazurskim będzie dniem pochmurnym. W dodatku rano możliwe silne zamglenia. - Stopniowo przemieszczające się od południa opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Na wschodzie miejscami możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm - prognozuje IMGW. Na północnym zachodzie regionu możliwe także opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -1°C do 2°C.

Wiatr na ogół słaby, dopiero wieczorem wzmagający się do umiarkowanego, okresami porywistego. Rano zaś południowy, skręcający w ciągu dnia na północny i północno-zachodni i wtedy może powodować zawieje śnieżne.

CZYTAJ TEŻ: Koledzy ze straży pożegnali Martę z OSP Markusy. "Ciężko było powstrzymać łzy" [ZDJĘCIA]

Ostrzeżenie IMGW II stopnia. Co to jest?

Czym jest ostrzeżenie IMGW II stopnia? - [... ] Oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW.

ZOBACZ: Wielka wygrana w MiniLotto w Olsztynie. Gdzie zwycięzca kupił szczęśliwy kupon?

Biuro rzeczy znalezionych w krakowskim MPK to magazyn najróżniejszych przedmiotów.