Piotr Grzymowicz

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz

Prezydent Olsztyna o lex TVN. "Wygrana zdrowego rozsądku zawsze cieszy"

2021-12-29 9:05

Po tym jak prezydent RP Andrzej Duda zawetował ustawę lex TVN, sytuację skomentował prezydent Olsztyna. Piotr Grzymowicz brał udział w protestach przeciwko ustawie. - Wygrana zdrowego rozsądku zawsze cieszy i dlatego jest to jedna z najlepszych informacji końca roku - napisał w mediach społecznościowych Grzymowicz.

W poniedziałek, 27 grudnia, prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że zawetuje lex TVN. - Odmawiam podpisania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. To znaczy, że ją wetuję. Tym samym zamykam ten temat. Oddaję to Sejmowi z powrotem do rozważenia - powiedział prezydent Duda.

Prezydent zaapelował przy tym do Sejmu, aby przyjął „w miarę możliwości ponad podziałami politycznymi” rozwiązania, „żeby ograniczyć możliwość udziałów i akcji posiadanych przez podmioty zagraniczne w spółkach, które są posiadaczami koncesji medialnych w Polsce”. - Ale żeby zrobić to na przyszłość, żeby zrobić to dobrze, żeby zrobić to w sposób uporządkowany, bez wrzutek legislacyjnych - dodał prezydent.

Prezydenckie weto skomentował Piotr Grzymowicz. - [Prezydent] Pokazał tym samym, że nie stracił całkowicie słuchu społecznego i krytycyzmu wobec swojego, macierzystego ugrupowania politycznego. To jednocześnie zwycięstwo tych wszystkich, którzy protestowali na ulicach nie godząc się na łamanie prawa i likwidację niezależnych mediów. Wygrana zdrowego rozsądku zawsze cieszy i dlatego jest to jedna z najlepszych informacji końca roku! - napisał Grzymowicz w mediach społecznościowych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Andrzej Duda wetuje lex TVN. Ilu posłów potrzeba, by odrzucić prezydenckie weto w Sejmie?

Sonda
Czy zgadzasz się z decyzją Andrzeja Dudy ws. lex TVN?
Demonstracja LEX TVN w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE