Szczytno. Wjechał w latarnię, później włamał się do kościoła. Najgorszy weekend 25-latka

2022-01-19 11:06
Złodziej
Autor: Pixabay W ciągu kilkunastu godzin 25-letni mieszkaniec gminy Wielbark (woj. warmińsko-mazurskie) dwukrotnie wpadł w ręce policji.

To nie był udany weekend dla 25-letniego mieszkańca gminy Wielbark (woj. warmińsko-mazurskie). Młody mężczyzna w ciągu kilkudziesięciu godzin najpierw spowodował kolizję na oczach policjantów. Co więcej, w chwili zdarzenia był pijany. Następnego dnia funkcjonariusze przyłapali 25-latka na... włamaniu do kościoła.

W sobotę (15 stycznia) kilka minut po godzinie 05:00 ulicą Wileńską przejeżdżał policyjny patrol. Uwagę mundurowych przykuł kierowca mercedesa, który gwałtownie zmienił pas ruchu i zatrzymał się na przydrożnej latarni oświetleniowej. Policjanci natychmiast zatrzymali pojazd służbowy i udzielili pomocy mężczyźnie. W trakcie prowadzonej przez nich interwencji okazało się, że kierowca jest pijany. 25-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że młody mężczyzna nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. 25-latek trafił pod opiekę rodziny. Mundurowi poinformowali go, że po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Następnego dnia (16 stycznia) tuż przed godziną 09:00 szczycieńska policja otrzymała telefoniczne zgłoszenie o ujęciu sprawcy włamania do kościoła, położonego przy ulicy Sienkiewicza w Szczytnie. Mundurowi na miejscu zgłoszonej interwencji zastali trzech mężczyzn. 69-letniego pastora, 54-latka, który w chwili włamania przyjechał akurat do kościoła oraz 25-letniego sprawcę tej interwencji.

69-latek oświadczył, że kilka minut po godzinie 08:00 usłyszał dobiegający z kościelnej piwnicy hałas. Zaniepokojony szedł na dół, aby sprawdzić, co się dzieje. 69-latek zauważył stojącego na schodach przed kościołem młodego mężczyznę. Zapytany, co tu robi oświadczył, że sprząta. W tym samym czasie na posesje kościoła wjechał 54-latek, znajomy pastora. Mężczyzna zauważył wybitą w piwnicy szybę i natychmiast zainteresował się 25-latkiem.

Okazało się, że sprawca chciał wynieść karton z zawartością dekoracji ślubnych, podkaszarkę żyłkową oraz dmuchawę do liści. Wartość tych przedmiotów została wyceniona na kwotę blisko pięciu tysięcy złotych. Ujętego przez zgłaszających mężczyznę, zatrzymali policjanci. 25-latek w trakcie prowadzonej interwencji miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie, dlatego po wykonanych czynnościach trzeźwiał w policyjnej celi.

Mieszkaniec gminy Wielbark usłyszał już zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, spowodowania kolizji oraz zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do kościoła. Niebawem stanie on przed sądem, aby wytłumaczyć się ze swojego zachowania.

Sonda
Zostałeś kiedyś okradziony?
Prof. Robert Flisiak: Będzie nawet ponad 100 tys zakażeń dziennie, ale piąta fala może zakończyć pandemię
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE