Warmińsko-mazurskie. Marszałek OSTRO o rządowym funduszu! "Jesteśmy rozczarowani"

Gustaw Marek Brzezin
Autor: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie Gustaw Marek Brzezin

Marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin (PSL) poinformował w czwartek, że z Funduszu Inwestycji Lokalnych samorząd regionu otrzymał 2,5 mln zł na przebudowę SOR w szpitalu wojewódzkim w Olsztynie. - To nawet nie kropla w morzu, bo inwestycja jest warta 36 mln zł - ocenił Brzezin. - Kolejny raz jesteśmy rozczarowani - dodał Brzezin, który nie przebierał w słowach. - Życie udowadnia i pokazuje, że Fundusz Inwestycji Lokalnych stał się wyborczym funduszem PiS, wszystko wskazuje na to, że zbliżamy się do wyborów parlamentarnych - ocenił.

Samorząd Warmińsko-Mazurskiego złożył trzy wnioski o dofinansowanie ze środków Funduszu Inwestycji Lokalnych: przebudowę SOR w szpitalu wojewódzkim w Olsztynie, uzbrojenie terenów przyległych do lotniska w Szymanach oraz na modernizację Ponika Historii - Wieży Kopernika we Fromborku.

- Otrzymaliśmy jedynie 2,5 mln zł na projekt dotyczący SOR-u. To jest kropla w morzu, bo projekt jest warty 36 mln zł. Jako samorząd województwa deklarowaliśmy pokrycie 50 proc. kosztów - dodał Brzezin.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Politycy i przyjaciele żegnają Annę Wasilewską. Padły wzruszające słowa

Marszałek województwa oraz posłanka PSL Urszula Pasławska przypomnieli podczas czwartkowej konferencji, że Warmia i Mazury nie otrzymały dotąd ani złotówki z powodu wprowadzonego pod koniec lutego lockdownu. - Inne regiony dostały czas na przygotowanie się do lockdownu. Nasz region został zamknięty z dnia na dzień. Mimo to nikt nie wsparł Warmii i Mazur żadnymi środkami, a Małopolska dostała takie pieniądze - przypomniała Pasławska.

Pasławska podkreśliła także, że w regionie, który jest rozległy i słabo zaludniony, dystrybucja szczepionek "idzie bardzo słabo". - Apeluję, by dystrybucją szczepionek na Warmię i Mazury zajęło się wojsko, tak by trafiały one do ośrodków szczepień na czas, a nie z opóźnieniem kilku dni, jak jest teraz - powiedziała Pasławska.

CZYTAJ TEŻ: Dodatkowe 200 milionów dla Warmii i Mazur? WAŻNE SŁOWA Jarosława Gowina

Express Biedrzyckiej - Zbigniew Girzyński: Nigdy bym nie wziął do rządu tych koalicjantów
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE