Warmińsko-mazurskie. Ponad 100 zakażeń jednego dnia. Dwukrotnie więcej niż tydzień temu

2021-10-15 14:16
Koronawirus, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

W piątek, 15 października, w woj. warmińsko-mazurskim zanotowano 103 nowe zakażenia koronawirusem. To blisko dwukrotnie większa liczba niż przed tygodniem. Wtedy zanotowano 53 zakażenia. Tegoroczne dane są na razie jednak dużo lepsze niż te sprzed roku.

Służby sanitarne w woj. warmińsko-mazurskim zanotowały w piątek 103 nowe zakażenia koronawirusem. Nikt w regionie nie zmarł z powodu COVID-19. W porównaniu z poprzednim tygodniem wzrost liczby zakażeń jest blisko dwukrotny – w miniony piątek były 53 zakażenia.

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował PAP, że w porównaniu z poprzednim tygodniem nieznacznie wzrosła liczba osób hospitalizowanych. W piątek w szpitalach leży 91 pacjentów z koronawirusem, a przed tygodniem - 85. W piątek o siedmiu pacjentów więcej niż przed tygodniem jest podłączonych do respiratorów. Z pomocy tych urządzeń korzysta w szpitalach w woj. warmińsko-mazurskim 18 pacjentów.

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego poinformował PAP, że tegoroczne dane są dużo lepsze niż te z 2020 r. Przed rokiem 15 października było 191 nowych zakażeń, zmarły 3 osoby. W szpitalach było 160 osób, z których 9 korzystało z pomocy respiratora.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ważna zmiana w Szymanach. Lotnisko gotowe na obsługę cargo

Sonda
Obawiasz się czwartej fali koronawirusa?
prof. Ernest Kuchar: Szczepionka jest mniej ryzykowna niż powikłania po koronawirusie [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE