Wypadek w Klewkach

i

Autor: KMP Olsztyn Wypadek w Klewkach pod Olsztynem. Na DK wprowadzono ruch wahadłowy.

DK53. Wypadek pod Olsztynem, trzy osoby w szpitalu!

2022-01-26 10:46

Wypadek na drodze krajowej nr 53 w Klewkach pod Olsztynem. Doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów. W miejscu wypadku ruch prowadzony jest wahadłowo. Jak informuje olsztyńska policja, jednemu z kierowców prawdopodobnie będzie potrzebna hospitalizacja.

Komenda Miejska Policji w Olsztynie poinformowała, że na drodze krajowej nr 53 w Klewkach wprowadzono ruch wahadłowy po czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych. Jeden z kierowców prawdopodobnie trafi do szpitala. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-latek kierujący seatem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka volvo - przekazał PAP sierż. szt. Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji. Wcześniej olsztyńska GDDKiA informowała, że trasa w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana i wprowadzono objazdy. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. Utrudnienia mają potrwać około dwie godziny.

AKTUALIZACJA godz. 10:40

Jak informuje GDDKiA, przejezdna jest już droga krajowa nr 53 w Klewkach (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe. Trzy osoby podróżujące tymi pojazdami trafiły do szpitala na obserwację. Według policji 19-latek kierujący seatem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka volvo. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

- Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy. W związku ze spowodowaniem przez mężczyznę zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, funkcjonariusze skierowali sprawę do sądu, który zdecyduje o dalszych konsekwencjach - przekazał PAP sierż. szt. Andrzej Jurkun z KMP w Olsztynie. Jak podała olsztyńska GDDKiA, DK 53 była początkowo całkowicie zablokowana, wyznaczono objazdy, potem wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia zakończyły się po około dwóch godzinach.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Olsztyn. Po pijaku wjechał w drzewo. Wszystko się nagrało!

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Olsztyn. Wjechał w drzewo na ul. Żołnierskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE