Złodzieje w rękach policji. Chcieli ukraść szynę kolejową

2021-08-04 14:05
Dobre Miasto. Ukradli szynę kolejową
Autor: wm.policja.gov.pl W Dobrym Mieście kobieta i mężczyzna ukradli szynę kolejową. Wpadli w ręce policji.

Policjanci z Dobrego Miasta (woj. warmińsko-mazurskie) zatrzymali dwie osoby, podejrzane o kradzież. Łupem 41-letniej kobiety i 43-letniego mężczyzny była... szyna kolejowa. Ponadto w bagażniku samochodu pary mundurowi znaleźli ukrytą pod kocami piłę do cięcia metalu oraz narzędzia.

W niedzielę (1 sierpnia) oficer dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie, w pobliżu remontowanego torowiska, przechodzień usłyszał odgłosy cięcia metalu, mogące świadczyć o usiłowaniu kradzieży szyn kolejowych. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. Interweniujący funkcjonariusze w pobliżu remontowanego torowiska, wyłączonego z ruchu kolejowego, zauważyli naciętą szynę kolejową. Ponadto nieopodal znajdował się zaparkowany pojazd. - Policjanci mając uzasadnione podejrzenie, że osoby będące w aucie mogą mieć związek ze zdarzeniem, postawili je wylegitymować. Okazali się nimi 41-latka i 43-latek z powiatu olsztyńskiego - mówi st. sierż. Andrzej Jurkun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W trakcie sprawdzenia bagażnika auta funkcjonariusze znaleźli ukrytą pod kocami piłę do cięcia metalu, tarcze oraz narzędzia. Wstępne oględziny wskazywały, że mogły być one użyte do popełnienia przestępstwa.

Para została zatrzymana. Oboje trafili do policyjnego aresztu. W trakcie prowadzonego postępowania ustalono wartość szyny na 1700 złotych. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży. Kodeks karny w tym przypadku przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzież na cmentarzu w oku kamery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE