Flaga Polski

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Wojsko

Żołnierze zaliczyli wpadkę z flagą Polski. "Stoi i salutuje". Jest nagranie

2024-04-18 10:16

Fatalną pomyłkę mają za sobą żołnierze w 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. Żołnierze odwrotnie założyli na maszt flagę Polski. Nagranie z tego zdarzenia trafiło do sieci. Szczegóły poniżej.

Żołnierze odwrotnie założyli flagę Polski. "Stoi i salutuje"

W internecie pojawił się film z wpadki, jaką w środę (10 kwietnia) popełnili żołnierze z 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. Wojskowi odwrotnie założyli na maszt polską flagę. Odwrócona "biało-czerwona" wygląda jak flaga Monako lub Indonezji, czego nie omieszkali skomentować obserwujący całą sytuację. - Ona stoi i salutuje jeszcze do tego - słychać w tle nagrania. Film ze zdarzenia poniżej.

Kompromitująca wpadka żołnierzy. Uroczyście odwrotnie wciągnęli flagę Polski

Wpadka żołnierzy z flagą Polski. Jednostka w Braniewie odpowiada

Nasz reporter złożył pisemne zapytanie w tej sprawie do rzecznika jednostki w Braniewie. W czwartek (18 kwietnia) 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej odpowiedziała na zadane przez na pytania. - W środę, 10 kwietnia 2024 roku, w 9 Brygadzie Kawalerii Pancernej podczas jednego z porannych przedsięwzięć, którym było podniesienie flagi państwowej na maszt doszło do niefortunnej pomyłki - czytamy w odpowiedzi. - Flaga państwowa została przez nieuwagę nieprawidłowo wpięta w zaczepy mechanizmu podnoszącego ją do góry. Podkreślić należy fakt, że pomyłka została zauważona jeszcze w trakcie procesu podnoszenia, flaga natychmiast została zdjęta, prawidłowo umocowana i w odpowiednim ułożeniu powiewała na maszcie do końca dnia.

9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej dodała, że "taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy i była spowodowana błędem ludzkim". - Zapewniamy, że żołnierze 9 Brygady Kawalerii Pancernej otaczają szczególną czcią godło, barwy narodowe i hymn państwowy oraz swoim postępowaniem zawsze starają się godnie reprezentować Polskę i Siły Zbrojne Ojczyzny.

Na nasze pytanie, czy za fatalną wpadkę, poniesione zostaną konsekwencję, braniewska brygada odpowiedziała, że "w związku z zaistniałą sytuacją w brygadzie zostały wszczęte postępowania wyjaśniające w stosunku do żołnierzy, którzy realizowali wyżej wymienione przedsięwzięcie, jak i w sprawie nagrania zaistniałej sytuacji". Co więcej, w brygadzie przeprowadzono dodatkowe szkolenie z zasad ceremoniału wojskowego.

CZYTAJ TEŻ: Gigant zamyka zakład produkcyjny w Polsce. Będą zwolnienia? Koncern zabrał głos

QUIZ. Test wiedzy o wojsku. Mundurowi łatwo zdobędą komplet, a cywile?

Pytanie 1 z 10
Osoba czasowo niezdolna do czynnej służby wojskowej otrzymuje kategorię:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki