Autostrada A4: Utrudnienia na opolskim odcinku w kierunku Wrocławia

2020-09-17 8:29 Michał Górecki
A4 utrudnienia na opolskim odcinku w kierunku Wrocławia
Autor: gddkia A4 utrudnienia na opolskim odcinku w kierunku Wrocławia

Utrudnienia na autostradzie A4. Na opolskim odcinku ruszył remont, od 266 do 269 kilometra drogi są zmiany w ruchu. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Drogowcy planują koniec remontu na listopad.

Będą kolejne utrudnienia na opolskim odcinku A4 w kierunku Wrocławia. W środę 16 września drogowcy rozpoczęli następny etap remontu. Na 3-kilometrowym odcinku (od 266 do 269 km., okolice MOP Wysoka, węzeł Kędzierzyn-Koźle) kierowcy muszą się liczyć z nowymi utrudnieniami.

Autostrada A4: Remont, utrudnienia
Autor: GDDKiA Autostrada A4: Remont, utrudnienia

Utrudnienia na A4 - szczegóły

Ruch na remontowanym odcinku zostanie przełożony z jezdni północnej na jezdnię południową, a kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i Wrocławia. Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Jadący w kierunku Wrocławia będą zjeżdżać z jezdni północnej na jezdnię południową - tam będą mieć do dyspozycji dwa pasy - następnie wjadą z powrotem na jezdnię północną - na dwa kilometry - ponownie zjadą na jezdnię południową i będą do dyspozycji dwa pasy

- mówi Rafał Pydych z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Informacje o prowadzonym remoncie są wyświetlane na tablicach zmiennej treści. GDDKiA zapewnia, że na dojazdach i na długości remontu zapewniona jest woda dla kierowców, a na dojazdach do remontu ustawione są toalety przenośne. "Apelujemy do kierowców o ostrożność i stosowanie się do wprowadzonego na tym odcinku oznakowania, ograniczenia prędkości oraz jazdy na suwak, co przyczynia się do minimalizowania zatorów na drodze" - czytamy w komunikacie.

Koniec remontu drogowcy planują na listopad.

Pożar składowiska odpadów w Sosnowcu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.