Dwa specjalne dni na szczepienie przeciw COVID-19 w Opolu. O czym trzeba pamiętać?

2021-07-02 8:20
Opole. Szczepienia przeciw COVID-19 w CH Turawa Park [1-2 lipca]
Autor: usk opole/mat.prasowe Opole. Szczepienia przeciw COVID-19 w CH Turawa Park [1-2 lipca]

Reaktywacja punktu szczepień w Centrum Handlowym Turawa Park. Przedstawiciele Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu informują, że zespoły szczepienne w piątek i sobotę ponownie pojawią się na terenie galerii handlowej, aby zaszczepić chętnych przeciw COVID-19. Zdradzamy szczegóły.

Szczepienie przeciw COVID-19 wraca do Centrum Handlowego Turawa Park. Ale tylko na dwa dni. Jak komentują przedstawiciele USK (jednostki prowadzącej szczepienia), w związku z zainteresowaniem kontynuacją szczepień przeciwko Covid-19 zespoły szczepiące będą prowadziły akcję w centrum handlowym w Zawadzie w piątek (2.07.21 r.) i sobotę (03.07.21 r.). Punkt szczepień, ulokowany w dawnym sklepie "Praktiker", przy zajeździe na obwodnicę, będzie czynny w te dni w godzinach 9:00 - 20:00.

Zobacz też: Opole. Szczepienia w CH Karolinka przedłużone! Nowe punkty na Uniwersytecie Opolskim i w CH Turawa Park [SZCZEGÓŁY]

Dwie kobiety utknęły w zalanym aucie. Ratowali je policjanci

Dla kogo szczepienia w CH Turawa Park?

Przypominamy, że w punkcie szczepień w CH Turawa może zaszczepić się każdy, kto ukończył 16 lat. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy, a wszyscy chętni - po przejściu kwalifikacji medycznej - mogą zostać zaszczepieni na miejscu.

Młodzież w wieku 16-17 lat, jeśli przyjdzie na szczepienie bez osoby dorosłej, musi mieć wypełniony i podpisany przez rodzica/opiekuna prawnego formularz, który wcześniej można pobrać i wydrukować z rządowej strony internetowej poświęconej szczepieniom. 

Warto dodać, że wcześniej, od 24 do 26 czerwca, szpitalne zespoły z USK prowadziły akcję szczepień bez rejestracji dla wszystkich chętnych od 16 roku życia odwiedzających Centrum Handlowe Turawa Park, wtedy wszystko odbywało się w ramach „IX Charytatywnego Rajdu Rowerowego”.