Koronawirus. Szczepienia na COVID-19 w 150 parafiach na Śląsku

i

Autor: Shutterstock Koronawirus. Szczepienia na COVID-19 w 150 parafiach na Śląsku

Opole. Szczepienia w CH Karolinka przedłużone! Nowe punkty na Uniwersytecie Opolskim i w CH Turawa Park [SZCZEGÓŁY]

2021-06-15 8:50

Szczepienia przeciw COVID-19 w Opolu. Coraz więcej punktów szczepień dostępnych dla mieszkańców miasta i regionu. Uniwersytecki Szpital Kliniczny poinformował o sukcesie punktu szczepień w Centrum Handlowym Karolinka. Tym samym, władze placówki przedłużyły tam szczepienia. Kolejny punkt już niedługo powstanie w Centrum Handlowym Turawa Park i na Uniwersytecie Opolskim.

Spis treści

  1. Szczepienia przeciw COVID-19 w Opolu: Nowe punkty i przedłużenie szczepień w Karolince
  2. Kto może się szczepić w Karolince?
  3. Nowy punkt szczepień w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego
  4. Nowy punkt szczepień w CH Turawa Park. Kto może się tam szczepić?
  5. Co z młodzieżą 12-15? Gdzie szczepić w Opolu?

Szczepienia przeciw COVID-19 w Opolu: Nowe punkty i przedłużenie szczepień w Karolince

W Opolu szczepienia przeciw COVID-19 w centrum handlowym przy ul. Wrocławskiej rozpoczęły się 7 czerwca. Za punkt odpowiada Uniwersytecki Szpital Kliniczny, który właśnie podsumował pierwszy tydzień działania. 

Ponad 100 osób zgłasza się codziennie na szczepienia. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się tam jednorazowo podawany preparat firmy Johnson@Johnson. Staramy się o pozyskanie kolejnych dawek tej szczepionki, żeby móc nadal oferować ją pacjentom w punkcie szczepień w centrum handlowym - mówi Małgorzata Czukiewska, zastępca koordynatora ds. szczepień przeciwko Covid-19 w USK. – "W piątek otrzymaliśmy kolejną dostawę, którą przekierowaliśmy do tego punktu" - dodaje.

Zobacz koniecznie: Punkt szczepień w Opolu przez trzy godziny szczepił chętnych "z ulicy"! Ile osób skorzystało?!

W związku z tym, że zainteresowanie szczepieniem w Karolince nie spada, USK zdecydował się przedłużyć działalność punktu o kolejny tydzień. Chętni mogą otrzymać preparat od poniedziałku do soboty 14-19 czerwca w godzinach od 9:00 do 20:00.

Kto może się szczepić w Karolince?

Przypomnijmy! W punkcie w CH Karolinka szczepić się mogą wszyscy chętni, od 16 roku życia, bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Osoby niepełnoletnie, w wieku 16-17 lat, jeśli przychodzą na szczepienie bez osoby dorosłej, muszą mieć ze sobą wypełniony formularz podpisany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Zobacz też: Opole. Piwo "pod chmurką" wróci? Strefa na Bulwarach Nadodrzańskich wyłączona od roku. Znamy plany ratusza!

Tak zmieniał się Szczecin przez ostatnich 37 lat

Nowy punkt szczepień w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego

Otwarcie już 17 czerwca. Punkt na UO także obsłuży USK. Punkt szczepień na Uniwersytecie Opolskim jest przeznaczony dla niezaszczepionych jeszcze przeciwko Covid-19 studentów i pracowników tej uczelni oraz ich rodzin.

Nowy punkt szczepień w CH Turawa Park. Kto może się tam szczepić?

Od 24 do 26 czerwca szpitalne zespoły z USK będą prowadziły akcję szczepień bez rejestracji dla wszystkich chętnych od 16 roku życia odwiedzających Centrum Handlowe Turawa Park w Opolu-Zawadzie, wszystko w ramach „IX Charytatywnego Rajdu Rowerowego”. Punkt szczepień będzie tam ulokowany w pomieszczeniach po sklepie Praktiker, czynny w godzinach od 9.00 do 20.00.

Co z młodzieżą 12-15? Gdzie szczepić w Opolu?

Młodzież w wieku 12-15 lat może skorzystać ze szczepień w punkcie w USK przy al. Witosa, po wcześniejszej rejestracji. Dla osób w wieku 12-17 lat przewidziane są dwudawkowe preparaty firmy Pfizer. 

Punkt szczepień w USK czynny jest przez 7 dni w tygodniu od godz. 8:00 do 20:00. Droga do niego jest oznakowana niebieskimi strzałkami. Na szczepienia można się rejestrować bezpośrednio w USK (od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 14:00 pod nr tel. 77 45 20 511, 77 45 20 512, a w tych samych godzinach z wyłączeniem czwartku także pod nr 665 995 992), ale też np. przez ogólnopolską infolinię.

Sonda
Czy jesteś już po szczepieniu na COVID-19?

Uwaga! Punkty szczepień w całym województwie mają wolne terminy szczepień. W punkcie szczepień masowych (Politechnika Opolska), który był przygotowany na szczepienie nawet dwóch tysięcy osób dziennie, na początku czerwca zgłaszało się kilku - kilkunastu pacjentów na dobę.