Jak Opole powinno świętować sylwestra? W mieście trwa głośna debata [SONDA]

2019-12-03 12:11 Michał Górecki
Sylwester fajerwerki
Autor: Pixabay Jak miasto powinno obchodzić sylwestra?

Internetowa ankieta dot. preferowanego sposobu świętowania sylwestra to inicjatywa Młodzieżowej Rady Miejskiej. Mamy w niej do wyboru pokaz fajerwerków i pokaz laserowy/mapping 3D. Co wybierzecie?

Młodzieżowa Rada Miejska Opola oddała głos internautom. Pod ankietą zorganizowaną przez młodych radnych jest już ponad 4 tys. oddanych głosów. Wciąż można jeszcze oddać swój głos.

Młodzieżowa Rada Miejska w mediach społecznościowych poinformowała, że chce przede wszystkim poznać stanowisko mieszkańców.

Jakie alternatywy?

W ankiecie wybieramy spośród dwóch możliwości: pokazu fajerwerków i laserów/mappingu 3D. Inicjatorzy głosowania obiecali jednak przedstawić swoje oficjalne stanowisko w tej sprawie "już niedługo".

Przypomnijmy, że część miast rezygnuje w tym roku z pokazu fajerwerków. Wielu aktywistów zabiegała o takie decyzje z uwagi na dobro m.in. zwierząt. Gazeta Wyborcza w listopadzie informowała, że Arkadiusz Wiśniewski opowiedział się za witaniem roku fajerwerkami.

Co myślicie? Dajcie nam znać w ankiecie. Nie pytamy w niej o konkretne formy rozrywki na sylwestrową noc, a o sam pomysł odejścia od popularnego pokazu fajerwerków.