Koronawirus BEZLITOSNY w szkołach! Kolejne przypadki w Opolu! Kolejna SETKA na kwarantannie

2021-03-05 15:57 mgorecki
Zachodniopomorskie. Koronawirus wciąż bardzo groźny. COVID-19 zabił kolejne osoby, przybyło zakażonych!
Autor: DOMIN Zachodniopomorskie. Koronawirus wciąż bardzo groźny. COVID-19 zabił kolejne osoby, przybyło zakażonych!

Kolejne przypadki zakażenia w opolskich placówkach edukacyjnych. Urząd Miasta kolejny dzień z rzędu informuje o nowych przypadkach zakażeń wśród nauczycieli i ich podopiecznych. W piątek (05.03) na sanepid wysłał na kwarantannę 107 dzieci.

Koronawirus w opolskiej szkole i przedszkolach

Jak głosi komunikat Urzędu Miasta, w piątek (5 marca) koronawirusa potwierdzono testami u dwóch nauczycieli przedszkola nr 51 w Opolu (ul. Bytnara "Rudego" 1). W związku z ta infekcją, sanepid zdecydował o wysłaniu na kwarantannę 36 dzieci z grup 3 i 4-latków. Potrwa ona do 12 marca.

Zobacz więcej: Koronawirus ATAKUJE w Opolu. Zakażenia w Zespole Szkół Specjalnych i przedszkolu nr 55

Zakażenia wirusem SARS-COV-2 wykryto też u nauczyciela Publicznej Szkoły Podstawowej nr 30 - tam  kwarantnną objęto 27 uczniów z pierwszej klasy. ich izolacja także potrwa do 12 marca.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 uczeń kl. drugiej otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Kwarantanna nałożona została do 8 marca dla 23 uczniów z drugiej klasy.

W PSP nr 5 chory jest nauczyciel z drugiej klasy. Sanepid wysłał na kwarantannę jego 21 uczniów tej klasy. Potrwa ona do 8 marca.

Przypomnijmy, że tylko w tym tygodniu - w środę 3 marca - zakażenia wykryto też w trzech innych przedszkolach, z czego w jednym z nich - dwukrotnie. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ: Koronwiurs. Opole: MASOWE zakażenia w przedszkolach! Blisko 80 dzieci na kwarantannie!

Rok temu potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Jak wpłynął na nasze życie?