Koronawirus. Czwarta fala już w Opolu! Co się dzieje w szpitalu tymczasowym?

2021-10-08 10:07
koronawirus, covid-19
Autor: usk opole/mat.prasowe

Koronawirus w Opolu. Ostatnie dni w ogólnopolskich raportach przekraczają 2 tysiące potwierdzonych zakażeń dziennie. Województwo opolskie jako region zajmuje ostatnie miejsca, potwierdzając u siebie najmniej przypadków zakażeń. Czwarta fala COVID-19 na Opolszczyźnie rozwija się wolno ale niezaprzeczalnie. Szpital tymczasowy przygotowuje się na najgorsze.

Koronawirus w Opolu. Szpital tymczasowy przygotowuje się na kulminację czwartej fali zakażeń. Już teraz widać niepokojący przyrost hospitalizacji. Lekarze mają pod opieką 20 pacjentów z COVID-19, dla porównania - przez cały sierpień przyjęli zaledwie 10 osób. Czwarta fala zakażeń powoli się rozkręca i już niedługo możemy zaobserwować to wyraźniej, niż byśmy chcieli. Szpital tymczasowy, zdając sobie z tego sprawę, zwiększył liczbę łóżek na intensywnej terapii - teraz jest ich 20. Do tego 56 miejsc w części ogólnej. Jednocześnie władze placówki zapowiadają, że jeśli zajdzie taka potrzeba, pojawią się kolejne miejsca.

Warto przypomnieć, że -na mocy porozumienia wojewody z prezydentem Opola - szpital tymczasowy w opolskim CWK zostanie z nami aż do końca 2022 roku. To w ramach zabezpieczenia które, wiele na to wskazuje, właśnie zaczyna się przydawać.

Zobacz więcej: Opole. Szpital tymczasowy w CWK weźmie na siebie czwartą falę

Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa

Koronawirus Opolskie: Podsumowanie tygodnia. Fala wznosząca od poniedziałku

Codziennie analizujemy raporty zakażeń z całego kraju i poszczególnych regionów. W tym tygodniu (04-08.10.2021), choć województwo opolskie konsekwentnie plasuje się na końcu dobowych rankingów zakażeń, znajduje się w ciągłej tendencji wzrostowej. Do czwartku potwierdzono w sumie 69 nowych zakażeń, z każdym kolejnym dniem więcej niż w poprzednim.

Niepokojąco wygląda też sytuacja w szkołach: do czwartku (od początku września) infekcje potwierdziło 7 placówek. W sumie zachorowało 4 uczniów i 4 nauczycieli, a setki osób trafiło na kwarantannę i nauczanie zdalne.

Więcej tutaj: Koronawirus w Opolu. Siedem szkół w dwa miesiące! Rosną zakażenia, mnożą się kwarantanny

W tym miejscu warto przypomnieć dramatyczne dane z ostatnich "fal" koronawirusa. Przygotowaliśmy obszerną analizę zgonów wśród mieszkańców województwa opolskiego. Te dane naprawdę niepokoją: TUTAJ.

Opolskie: Raport szczepień przeciw COVID-19

Do tej pory (dane do czwartku 07.10.2021) w województwie opolskim wykonano 886.566 szczepień przeciw COVID-19. Dziennie wykonuje się ich ok. 400 - najmniej w kraju. Drugą dawką, lub jedną w przypadku preparatu jednodawkowego, zaszczepionych jest już 414.479 mieszkańców regionu.

W Opolu w pełni zaszczepionych jest 89.689 mieszkańców.

Czytaj: PRZERAŻAJĄCE dane! Masowe ZGONY w woj. Opolskim! Ludzie UMIERAJĄ LAWINOWO [ANALIZA]

Sonda
Czy według Ciebie warto się szczepić przeciwko koronawirusowi?