Koronawirus w Polsce, 11 października. Ile jest dziś zakażeń? [RAPORT, 11.10.2021]

i

Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Koronawirus w Polsce, 11 października. Ile jest dziś zakażeń? [RAPORT, 11.10.2021]

Koronawirus w Opolu. Siedem szkół w dwa miesiące! Rosną zakażenia, mnożą się kwarantanny

2021-10-07 15:43

Koronawirus w kolejnej opolskiej szkole. 24 nowe infekcje w regionie potwierdzone w czwartek (07.10.2021) przełożyły się na jedną infekcję z szkole podstawowej. Chory nauczyciel i 24 uczniów z I klasy trafiło na kwarantannę. To szósta szkoła w stolicy regionu, która od września musiała podjąć decyzję o powrocie do nauki zdalnej.

Czwarta fala przyspiesza, a kolejne jej efekty obserwujemy także na Opolszczyźnie. W czwartek (07.10.2021) wśród nowych zakażeń w regionie (24 - nowe infekcje wg. raportu Ministerstwa Zdrowia) znalazł się też przypadek infekcji w szkole podstawowej w Opolu. Jak informuje rzecznik prasowy UM w Opolu Adam Leszczyński, tym razem padło na Publiczną Szkołę Podstawową nr 15 przy ul. Małopolskiej 20. Zachorował nauczyciel, a na zdalne nauczanie powróciło 24 uczniów z klasy I. Ich izolacja potrwa do 14 października.

Na nauczaniu zdalnym wciąż pozostają jeszcze uczniowie z opolskiego "Plastyczniaka", gdzie infekcje potwierdzono u jednego z nauczycieli.

Zobacz też: Opole. COVID-19 w Plastyczniaku! Cztery klasy wracają do domów

Koronawirus w opolskich szkołach. Siedem szkół w dwa miesiące

Od początku września, czyli od powrotu uczniów do szkół, w samym Opolu już siedem szkół potwierdziło przypadki zakażeń w swoich murach. - Zachorowało 4 uczniów i 4 nauczycieli. Przypadki były w sumie w 7 szkołach - precyzuje Leszczyński.

Koronawirus może uszkodzić słuch nieodwracalnie