Koronawirus. Teatr w Opolu odwołuje "Nad Niemnem" i zwraca pieniądze

2021-09-15 14:52
teatr,
Autor: mat.prasowe UM Opole Opole: Konfrontacje Teatralne zakłócone przez koronawirusa. Teatr zwraca pieniądze

Od 9 września trwają 45. opolskie konfrontacje teatralne, które we wtorek niespodziewanie zakłócił koronawirus. Teatr im. Jana Kochanowskiego zaprasza właścicieli biletów do kas, gdzie otrzymają zwrot pieniędzy. Będzie też coś w zamian za odwołany spektakl "Nad Niemnem".

Koronawirus zakłócił 45. Opolskie Konfrontacje Teatralne. Dobra informacja jest taka, że chodzi wyłącznie o jeden spektakl; "Nad Niemnem", zaplanowany na czwartek 16 września. Na opolskich deskach miał stanąć zespół Teatru im. Osterwy w Lublinie, ale jeden z członków zakaził się wirusem SARS-COV-2.

- Jesteśmy zmuszeni odwołać pokaz spektaklu „Nad Niemnem. Obrazy z czasów pozytywizmu”, biorący udział w 45. OKT Klasyka Żywa - komentują przedstawiciele opolskiego teatru.

W zamian za odwołany spektakl, na tzw. dużej scenie odbędzie się projekcja jego nagrania w wysokiej jakości, poprzedzona słowem wstępu od reżysera – Jędrzeja Piaskowskiego. Tutaj znajdziesz oficjalne wydarzenie na Facebooku. Darmowe wejściówki na ten pokaz można odebrać w kasie teatru. Wszystkie osoby, które zakupiły bilety na odwołany spektakl proszone są o kontakt z kasą teatru w celu ich zwrotu - tamtejsze kasy są otwarte od godz. 12.00 do godz. 20.00.

Ranking szczepień: Sprawdź poziom zaszczepienia w swojej gminie [OPOLSKIE]

Wyprzedzał na czołówkę na oczach policji

Na szczęście, jak przypomina sam teatr, opolski zespół nie miał kontaktu z osobami zarażonymi wirusem SARS COV-2 z Lublina, więc może obejdzie się bez kolejnych komplikacji.