Koronawirus w Polsce. TRAGICZNE dane z Opolszczyzny! Prawie 700 ZAKAŻEŃ w dwa dni! [MAPA, NOWE DANE]

2020-10-20 10:34 Michał Górecki
Koronawirus opolskie: Jakie przysty we wtorek 20.10.2020? Ile zakażeń w województwie opolskim?
Autor: pixabay.com./zdjęcie poglądowe Koronawirus opolskie: Jakie przysty we wtorek 20.10.2020? Ile zakażeń w województwie opolskim?

Koronawirus w Polsce niezmiennie notuje ogromne wzrosty. Infekcje, kolejne zgony i zajęte miejsca w szpitalach rosną z dnia na dzień, a Minister Zdrowia zapowiada: będzie jeszcze gorzej. Najnowsze dane z Opolszczyzny. Ile jest nowych zachorowań?

Koronawirus w województwie opolskim. Codzienne raporty Ministerstwa Zdrowia o liczbie nowych przypadków i zgonach kolejnych pacjentów chorych na COVID-19  napawają coraz większą obawą. Na Opolszczyźnie liczby galopują, a w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, region jest jednym z najbardziej dotkniętych zarazą. Ile jest nowych przypadków w województwie opolskim?

W całym kraju w ciągu doby potwierdzono 9291 nowych infekcji, z powodu COVID-19 zmarło 9 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 98 osób.

Na Opolszczyźnie 307 nowych zakażeń.

Koronawirus opolskie: 307 przypadków w ciągu doby

W poniedziałek sanepid potwierdził 348 nowych przypadków z Opolszczyzny, co było rekordem zakażeń od początku epidemii. We wtorek nowych przypadków jest już nieco mniej: 307 w całym regionie. Opolski sanepid poinformował też o śmierci ośmiu mieszkańców naszego regionu z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Pięć osób zmarłych pochodziło z powiatu oleskiego, dwie z powiatu opolskiego oraz jedna osoba z powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego. Z związku z chorobą COVID-19 w bieżącym roku zmarło 124 osoby zamieszkujące na terenie województwa opolskiego.

Do tej pory w województwie opolskim potwierdzono 5.536 pozytywnych wyników na obecność wirusa SARS-COV-2, a w całym kraju 192 539, z czego 3 721 osób zmarło.

Koronawirus w województwie opolskim: Zobacz mapę!

Koronawirus opolskie; RAPORT 20.10.2020 r. Mapa, analizy
Autor: Super Express Koronawirus opolskie; RAPORT 20.10.2020 r. Mapa, analizy

Koronawirus w Polsce. Porównanie epidemii w krajach europejskich

Zobacz mapę rozwoju epidemii w kilku krajach europejskich. Jak wypada Polska?

Koronawirus. Mapa rozwoju epidemiii. Jak Polska wypada w porównaniu do innych krajów Europy?
Autor: Super Express Koronawirus. Mapa rozwoju epidemiii. Jak Polska wypada w porównaniu do innych krajów Europy?
Testy, testy i jeszcze raz testy. "Bedzie dobrze" Adama Federa, odc. 136