Koronawirus. LO3 z Opola ma ROZWIĄZANIE? "Nie jest dobre, ale lepszego nie mamy"

2020-10-20 10:09 Michał Górecki
Koronawirus w Opolu. LO3 zamyka szkołę
Autor: Google Maps/Screenshot Koronawirus w Opolu. LO3 zamyka szkołę

Koronawirus sieje istne spustoszenie w granicach całego kraju, a coraz więcej mieszkańców Opola odczuwa je na swojej skórze. Epidemia stale wprowadza szereg zmian i rozwiązań, za którymi czasami trudno nadążyć. We wtorek rano dyrekcja LO3 podjęła decyzję: "Nie jest dobra, ale lepszej nie mamy". Uczniowie przestają chodzić do szkoły. Zakażeń jest za dużo.

Od poniedziałku 19 października wszystkie szkoły ponadpodstawowe w strefie żółtej - a więc wszystkie takie placówki w Opolu - musiały przejść na hybrydowy system nauczania, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 października 2020 r.

Zobacz więcej: Opole. Nauka hybrydowa we wszystkich szkołach! System rotacyjny na dwa sposoby

W Liceum Ogólnokształcącym nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu takie rozwiązanie trwało... dwa dni. Już we wtorek (20 października) rano, dyrekcja poinformowała o koniecznych zmianach, które wprowadza od środy.

W związku ze zwiększającą się ilością uczniów i nauczycieli III LO w Opolu kierowanych na kwarantannę i nadzór epidemiologiczny w ostatnim czasie, mimo przejścia od wczoraj pracy szkoły na tryb hybrydowy informuję - na podstawie pozytywnej opinii PPIS w Opolu oraz zgody organu prowadzącego szkołę - że zawieszam zajęcia we wszystkich oddziałach PLO NR III w Opolu.

Wszystkie zajęcia prowadzone przez szkołę, od środy 21 października będą odbywały się w sposób zdalny. Placówka informuje, że decyzja pozostaje w mocy do końca października, czyli do piątku 30.10.2020 r..

LO 3 w Opolu zawiesza nauczanie stacjonarne. Zbyt dużo uczniów wysłano na kwarantannę

Władze szkoły w opublikowanym komunikacie informują, że decyzja nie jest dobrym rozwiązaniem. Ale najlepszym, jaki obecnie jest dostępny.

- Na tę decyzję, która nie jest oczywiście dobrym rozwiązaniem w odniesieniu do dydaktyki ( ale lepszego nie znamy) ani panaceum na rozszerzającą się pandemię, wpływają również informacje od uczniów o problemach z dojazdami do szkoły, powtarzających się dla całych rodzin kolejnych tygodni kwarantanny, ponieważ rodzeństwo i rodziny uczą się i pracują w różnych środowiskach, jak również stresie i napięciu wobec zagrożenia zakażeniem - czytamy.

Od środy 21 października do piątku 30 października wszystkie klasy będą realizować swoje zajęcia zdalnie, według harmonogramu opublikowanego na stronie szkoły i przy wsparciu aplikacji Teams. Uczniowie, którzy nie mają dostępu do - koniecznego w tym przypadku - laptopa, mogą wypożyczyć go ze szkoły.

Testy, testy i jeszcze raz testy. "Bedzie dobrze" Adama Federa, odc. 136