Koronawirus. Szpital w Namysłowie dla chorych na COVID-19. Personel ODEJDZIE?!

Koronawirus: Szpital w Namysłowie ma przyjmować chorych na COVID-19
Autor: wikimedia.com Koronawirus: Szpital w Namysłowie ma przyjmować chorych na COVID-19. Jest reakcja dyrektora!

W całym kraju trwają rozmowy nt. powołania kolejnych szpitali polowych, lawinowo przybywa chorych, a razem z nimi: także tych, którzy wymagają hospitalizacji. Przy powszechnym braku personelu, poszczególne regiony chwytają się wszystkich możliwości ratowania sytuacji. Namysłowski szpital powiatowy ma przeznaczyć 80 ze swoich 140 łóżek dla pacjentów z COVID-19 - brzmi decyzja wojewody. Dyrektor placówki ma wątpliwości.

Województwo opolskie czeka na decyzję Wojewody Adriana Czubaka - w CWK może powstać szpital polowy. W tym czasie zapadła decyzja dot. szpitala powiatowego w Namysłowie (ul. Oleśnicka 4), według informacji przekazanych przez PAP, wojewoda wydał decyzję w ramach której szpital powiatowy ma przeznaczyć 80 ze 140 łóżek na potrzeby leczenia pacjentów z COVID-19.

Zobacz więcej: Opole. Nauka hybrydowa we wszystkich szkołach! System rotacyjny na dwa sposoby

Dyrektor placówki Krzysztof Kuchczyński wskazuje, że taka decyzja może zagrozić pacjentom chorym na inne dolegliwości. Problem widzi też w personelu.

Kuchczyński wyjaśnił, że z ogólnej liczby 140 łóżek, 30 obsługuje Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, a kolejne kilkanaście przyszpitalne hospicjum. Placówka ma w sumie trzy respiratory, jednak prezes obawia się, że z pracy może odejść część kadry medycznej, w tym pielęgniarki mające już uprawnienia emerytalne.

Sam szpital został już dotknięty infekcjami, bo od soboty (17.10.20) z powodu zakażenia pracownika personelu medycznego, w szpitalu zawieszono przyjęcia na oddział ginekologiczno-położniczy. Wcześniej, od 6 do 16 go października z powodu przypadków zakażenia koronawirusem u pacjentów i personelu szpital zawiesił wszystkie przyjęcia planowe.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje tymczasowy szpital polowy dla „covidowych” pacjentów.