Koszmar pod Opolem. Zwłoki w lesie w Zawadzie. Czy to zaginiony 22-latek? Mamy odpowiedź policji [ZDJĘCIA]

2021-05-14 10:00 Michał Górecki
Opole. Koszmar w Zawadzie. Zwłoki 22-letniego Daniela P.? Jeszcze dziś okazanie
Autor: mat.prasowe Opole. Koszmar w Zawadzie. Zwłoki 22-letniego Daniela P.? Jeszcze dziś okazanie

Daniel P., 22-letni mieszkaniec Opola, w czwartek 6 maja wyszedł z mieszkania nie pozostawiając za sobą żadnych śladów. Narzeczona zgłosiła funkcjonariuszom zaginięcie, jednocześnie w mediach społecznościowych apelując o pomoc internautów. W czwartek 14 maja opolska policja poinformowała o odkryciu zwłok w lesie w Zawadzie. Czy to zaginiony 22-latek?

Opole. Policja trafia na zwłoki w Zawadzie

W czwartek 14 maja rzecznik prasowa KMP w Opolu mł. asp. Agnieszka Nierychła w rozmowie z SE.pl potwierdziła znalezienie zwłok w zawadzkim lesie. Od 6 maja funkcjonariusze opolskiej komendy prowadzili czynności poszukiwawcze po zgłoszeniu od narzeczonej 22-letniego Daniela P. i to w ich trakcie, w środę 13 maja ok. 14.30 natrafili na ciało.

Zobacz więcej: Opole. Tajemnicze zaginięcie Daniela. Policja sprawdza monitoring, narzeczona prosi o pomoc [ZDJĘCIA]

Las znajduje się pomiędzy Opolem a Zawadą. Mundurowi dokładnie przeczesywali ten teren, wiedząc, że właśnie tam może znajdować się zaginiony. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że znalezione ciało należy do 22-letniego zaginionego Daniela P.

Policja oficjalnie nie potwierdza tych doniesień, bo najpierw musi jeszcze dojść do okazania (czynność procesowa mająca na celu rozpoznanie osoby, rzeczy, miejsca czy zwłok, na podstawie śladów pamięciowych), podczas którego rodzina potwierdzi tożsamość zmarłego. Ustaliliśmy, że okazanie odbędzie się jeszcze dziś.

Zaginęło dwóch nastolatków. Trwają poszukiwania!

Przypomnijmy: o zaginięciu mężczyzny poinformowała narzeczona 22-latka; według jej relacji, w czwartek 6 maja o godz. 5:50 wyszedł z mieszkania przy ul. Dmowskiego w Opolu i udał się ul. 1 maja w kierunku dworca PKP. Wtedy trop się urwał.

Czytaj szczegóły: Tajemnicze zaginięcie Daniela. Policja sprawdza monitoring, narzeczona prosi o pomoc [ZDJĘCIA]