Nysa. SARIN miał wysadzić przedszkole! "Jedno z dzieci ma przy sobie GAZ!" WARIAT!

2021-01-13 12:42 Michał Górecki
Nysa: Gaz bojowy w plecaku przedszkolaka! Przedszkole nr 8 ewakuowane
Autor: pixabay.com./zdjęcie poglądowe Nysa: Gaz bojowy w plecaku przedszkolaka! Przedszkole nr 8 ewakuowane

Ewakuacja przedszkola nr 8 w Nysie już oficjalnie zakończona. Nerwowe chwile po odebraniu niepokojącego maila trwały ok. 2 godzin. Ktoś poinformował, że jedno z dzieci ma przy sobie trujący gaz. Tajemnicza mieszanka miała wybuchnąć punktualnie o 10.00.

Nysa: Groza! Tajemniczy e.mail na skrzynce dyrektor przedszkola. "Sarin wybuchnie o 10.00"

Po odebraniu maila z informacją o materiałach wybuchowych schowanych w jednym z worków dzieci, dyrektor placówki zawiadomiła służby. Wszystkich ewakuowano, na czas dokładnego sprawdzania terenu przez mundurowych ze straży pożarnej i policji, dzieci i ich opiekunowie opuścili budynek, ewakuowani do Nyskiego Domu Kultury.

Chwilę po 12.00 nyska policja poinformowała redakcję SE.pl, że strażacy i policjanci zakończyli trwające tam czynności.

Nie ujawnili tam żadnych materiałów wybuchowych. Dzieci i pracownicy przedszkola bezpiecznie wrócili. Wszyscy są już bezpieczni w przedszkolu

Ustaliliśmy też, że w wiadomości, którą odebrała zaniepokojona dyrektorka, miała być informacja, jakoby w plecaku jednego z dzieci umieszczony był dozownik gazu trującego SARIN, który ma wybuchnąć o godzinie 10.00.

Sarin jest środkiem chemicznych stosowanym często jako bojowy. Jest bezbarwną, bezwonną cieczą z grupy środków paralityczno-drgawkowych.

Marek Zuber: Przed nami ciągły wzrost cen i opłat [Super Raport]