Opole. Toropol WSTRZYMAŁ szczepienia! Dawki skończyły się po 23 godzinach?

2021-04-20 15:14 mg
Opole, Toropol wstrzymuje szczepienia. Dziś można się szczepić bez umówionego terminu?
Autor: Opole/mat.prasowe UM Opole, Toropol wstrzymuje szczepienia. Dziś można się szczepić bez umówionego terminu?

Toropol, punkt szczepień masowych w Opolu, wstrzymuje wykonywanie szczepień. Dostawa wystarczyła na 23 godziny, pierwszego i drugiego dnia zaszczepiono po 500 osób. Do tego, na zarejestrowane terminy nie stawiło się kilku chętnych, w związku z tym, z preparatu skorzystały osoby niezarejestrowane, ale z ważnym e-skierowaniem.

Toropol, punkt szczepień masowych w Opolu rozpoczął swoją misję w poniedziałek 19 kwietnia. We wtorek jeszcze szczepi, ale ostatni dzień przed "przerwą". W ciągu obu tych dni zaszczepiono w sumie 1000 osób.

Relację z otwarcia i... prognozowany termin zaszczepienia wszystkich chętnych znajdziesz tutaj: Opole: Na Toropolu ruszyły szczepienia! Cała Opolszczyzna zaszczepiona za 14 tygodni?!

Toropol wstrzymuje szczepienia

Punktem szczepień na Toropolu koordynuje przychodnia Śródmieście, która - jak zdradził w rozmowie z "Wyborczą" - dyrektor Tomasz Halski, otrzymała tysiąc sztuk preparatu. Do wtorku wszystkie zostały, czy też zostaną wykorzystane. - Dlatego wstrzymujemy szczepienia w środę (21 - red.) i czwartek (22.04. -red.) . Być może zostaną wznowione w piątek – wyjaśnia dyrektor Halski. 

Jeszcze pierwszego dnia - w poniedziałek 19.04. - na umówione szczepienie nie stawiły się osoby zarejestrowane na iniekcję, w związku z tym, ze szczepień skorzystały te osoby, które miały ważne e-skierowanie, mimo, że nie były zarejestrowane na konkretny termin. Jak dodał dyrektor, możliwe, że i dziś sytuacja się powtórzy. Czy warto iść pod opolski Toropol "w ciemno"? Tego nie wiadomo. Punkt działa do godziny 18.00, być może, jeśli zostaną niewykorzystane preparaty, skorzystać będzie mógł ktoś bez ustalonego terminu szczepienia.

Tak od środka wygląda walka z koronawirusem. Pacjentka opowiada o dramacie w szpitalu