Pijany maszynista kierował lokomotywą. Wydmuchał ponad 2 promile!

i

Autor: KPP w Nysie Pijany maszynista kierował lokomotywą. Wydmuchał ponad 2 promile!

Szok w Nysie

Pijany maszynista kierował lokomotywą. Wydmuchał ponad 2 promile!

2023-09-19 20:04

Stan, w jakim 43-letni maszynista prowadził lokomotywę, wprawia w osłupienie. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu! Na widok wezwanych na miejsce policjantów zaczął uciekać. Na nic to się jednak zdało. 43-latek został zatrzymany. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Maszyniście grozi do dwóch lat więzienia.

Pijany maszynista kierował lokomotywą

Sytuacja miała miejsce w sobotę, 16 września, w Nysie. Jak przekazał TVN24, Straż Ochrony Kolei dostała zgłoszenie od dyżurnego ruchu, który przekazał, że z maszynistą jednego z pociągów towarowych, który stoi na stacji w Nysie, może być pod wpływem alkoholu. Gdy na prośbę sokistów maszynista nie chciał opuścić składu, ci wezwali policję.

- Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wskazali wagon, gdzie miał znajdować się nietrzeźwy maszynista. Kierujący składem na widok policjantów zaczął uciekać. Mundurowi podjęli pościg pieszo i już po chwili zatrzymali mężczyznę - przekazała st. sierż. Janina Rudkowska z nyskiej policji.

Podejrzenia, że 43-letni maszynista jest pijany, szybko się potwierdziły. Mundurowi podczas rozmowy z mężczyzną poczuli od niego silną woń alkoholu. - Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wskazało, że maszynista miał ponad 2 promile alkoholu - poinformowała st. sierż. Janina Rudkowska.

Maszynista stanie przed sądem

Pijany maszynista usłyszy zarzut dotyczący kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za który niebawem odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo 43-latkowi grozi wysoka kara grzywny, zakaz sądowy, a nawet do 2 lat więzienia.

Quiz. Kartkówka z wiedzy o społeczeństwie. Rozszyfruj te skróty

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Co oznacza skrót ONZ?