Restauracja w Opolu tylko dla zaszczepionych! Właściciel boi się o lokal. Internauci: "Apartheid"

2021-11-25 9:27
Restauracja w Opolu tylko dla zaszczepionych! Właściciel boi się o lokal. Internauci: Apartheid
Autor: Google earth/screenshot/Česká hospoda U Czechofila/Facebook Restauracja w Opolu tylko dla zaszczepionych! Właściciel boi się o lokal. Internauci: "Apartheid"

Pierwsza restauracja w Opolu zamyka swoje drzwi przed niezaszczepionymi klientami, udostępniając im jedynie ogródek przed lokalem. U "Czechofila", na Stawku Barlickiego, już od piątku zaczynają działać nowe zasady, wprowadzone na modłę tych u południowych sąsiadów. Internet oszalał, a właściciel obawia się o swój lokal.

Česká hospoda U Czechofila w Opolu (Stawek Barlickiego) wprowadza kontrolę paszportów covidowych. Już od piątku (26.11.2021) wszyscy chętni wejść do środka lokalu będą musieli udowodnić, że przyjęli już szczepionkę przeciw COVID-19, przechorowali chorobę, lub mają ważny, wykonany w ciągu ostatnich 48 godz. test, potwierdzający brak wirusa SARS-CoV-2 w organizmie. Co z niezaszczepionymi? Właściciel restauracji ich nie wyrzuci. Ale też nie wpuści.

Osoby niezaszczepione lub osoby bez aktualnego negatywnego testu mogą skorzystać z naszej oferty zajmując miejsce w naszym ogródku przed lokalem, gdzie jest ustawiony namiot gastronomiczny z ogrzewaniem na podczerwień - precyzuje.

Opole: Pierwsza restauracja tylko dla zaszczepionych. Internet oszalał!

To rozwiązanie - dedykowanie restauracji zaszczepionym gościom - jest nowe tylko dla regionu opolskiego, bo z podobnych korzystało już wiele lokali w całej Polsce. O szczegółach swojej decyzji i jej przykrych konsekwencjach opowiedział sam restaurator.

- Na Opolszczyźnie wzrost zakażeń jest o 60 procent, szczególnie w Opolu. W związku z tym mamy obawy, jeżeli chodzi o naszych gości i o personel, że te zakażenia mogą też dotknąć nas, może to skutkować tym, że po prostu będziemy poddani kwarantannie - komentuje.

Zobacz koniecznie: Gdzie zarażamy się koronawirusem? Matematycy z opolskiego podają miejsca i winnych

Taki ruch wywołał istną lawinę skrajnych reakcji. Jedni gratulują odwagi, inni wspominają o apartheidzie. W sieci pod postem opolskiej restauracji zrobił się ruch. - Zamieściliśmy taką informację w sieci, od razu posypały się komentarze typu: Apartheid, rasizm. Bardzo dużo negatywnych, agresywnych komentarzy, w związku z tym obawiamy się o nasz personel i obiekt jako taki - przyznaje.

Sonda
Co sądzisz o decyzji restauracji Česká hospoda U Czechofila?