Śmierć Izabeli z Pszczyny. Będzie protest w Opolu!

2021-11-08 15:12

"Ani jednej więcej" - pod tym hasłem w wielu polskich miastach odbyły się już protesty po śmierci 30-letniej Izabeli z Pszczyny. Odbędzie się jeszcze jeden, w Opolu. We wtorek (09.11.21) o 18.00 na pl. Wolności może zebrać się nawet ponad 400 osób.

Lekarze czekali, aż płód, który był obarczony wadami, obumrze. Izabela zmarła dobę później w wyniku wstrząsu septycznego. Historia z Pszczyny wstrząsnęła Polską i po raz kolejny na ulice wielu miast wyszły tłumy. 

Zobacz więcej: Śmierć ciężarnej 30-latki w Pszczynie. Lekarze czekali, aż dziecko umrze? Szokujące szczegóły

Sprawę tragicznej śmierci 30-latki bada prokuratura. Medycy, którzy pełnili wówczas dyżur, zostali zawieszeni. Pełnomocniczka rodziny mec. Jolanta Budzowska opiniuje, że na - wstrzemięźliwą - postawę lekarzy miał wpływ wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. 

Do masowych protestów dołącza Opole. We wtorek (09.11.21) na pl. Wolności zbiorą się tłumy.

"Ani jednej więcej!". Protest w Szczecinie po śmierci Izy z Pszczyny

Opole dołącza do protestów po śmierci Izy

Początek we wtorek (09.11.21) o 18.00 na pl. Wolności. Jak dotąd, swój udział zadeklarowało ponad 400 osób. - Spotykamy się na Placu Wolności. Weź znicz, weź siostrę, mamę, przyjaciółkę, bliską Ci osobę. Przejdziemy w cichym marszu, bez przemówień. To, co czujesz – wyraź na transparencie - komentują organizatorzy protestu z Młodzi Razem Opolskie.

Zobacz: Gdzie są dzieci z Michałowa? W Opolu słychać płacz z białoruskiej granicy i ujadanie psów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy wyrok Trybunału Konstytucyjnego mógł mieć znaczenie w sprawie śmierci kobiety w ciąży w Pszczynie?