Tragiczny weekend nad jeziorami. Mężczyzna utonął w Jeziorze Srebrnym w Opolskiem

2021-06-20 19:05
Policyjni wodniacy
Autor: wm.policja.gov.pl Zdj. ilustracyjne.

Tragiczny weekend nad polskimi jeziorami. W Wielkopolsce utonęły trzy osoby. Z kolei w Jeziorze Srebrnym, w woj. opolskim, utonął mężczyzna. Zdarzenie miało miejsce w Januszkowicach, w powiecie krapkowickim. Policja ustala przyczyny i okoliczności śmierci mężczyzny. Tylko w niedzielę opolscy strażacy byli trzykrotnie wzywani do pomocy przez wypoczywających nad wodą mieszkańców regionu.

Jak poinformował dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, w niedzielę w godzinach popołudniowych otrzymano wezwanie z powiatu krapkowickiego, gdzie na kąpielisku w Januszkowicach miał utonąć mężczyzna.

Na miejsce wysłano kilka jednostek straży oraz specjalistyczną grupę ratowników wodnych. Nurkowi udało się odnaleźć mężczyznę, którego wydobyto na brzeg. Według wstępnych ustaleń, poszkodowany przebywał pod wodą około godziny. Mimo to strażacy podjęli próbę reanimacji do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon poszkodowanego. Przyczyny i okoliczności śmierci mężczyzny będzie wyjaśniała policja.

W niedzielę opolscy strażacy byli trzykrotnie wzywani do pomocy przez wypoczywających nad wodą mieszkańców regionu. W dwóch przypadkach były to interwencje na opolskim kąpielisku Bolko.

Pierwsze ze zdarzeń dotyczyło mężczyzny, który spadł ze skarpy na kamienie. Na miejscu zastali już ekipę pogotowia, która zajmowała się poszkodowanym. W drugim przypadku strażaków powiadomiono o kobiecie, która zasłabła w wodzie. Także i tym razem pogotowie dotarło do poszkodowanej przez strażakami. Według informacji dyżurnego KW PSP, kobieta odzyskała przytomność.

Policyjni „wodniacy” pomogli windsurferowi na jeziorze Wigry