Uniwersytet Opolski, rekrutacja 2020/2021. Są miejsca, są chętni, nie ma terminów

2020-04-09 8:23 MG
Studenci
Autor: PIOTR PLACZKOWSKI/REPORTER

"Jak co roku Uniwersytet Opolski czeka na Was! - przekonują władze uczelni, dodając, że w tym roku na nieco innych warunkach. Kalendarium rekrutacyjne nie jest jeszcze skompletowane, wszystko przez brak jednoznacznej decyzji ws. matur. Taka z kolei ma zapaść...dzisiaj.

Uniwersytet Opolski publikuje wszelkie szczegóły swojej edukacyjnej oferty, zaznaczając jednak: "Przygotowaliśmy kalendarium tak, jak wyglądałoby w normalnych warunkach, byście mogli zapoznać się z naszą ofertą kształcenia [...]". Kiedy rekrutacja się odbędzie? Nie do końca wiadomo.

Rejestracja kandydatów na wszystkie rodzaje studiów według corocznych terminów rozpoczyna się 20 kwietnia. Czy ten termin zostanie utrzymany? Wszystko zależy od decyzji, która powinna zapaść w Sejmie już dzisiaj.

Czytaj też: Nikt nie wie, jak uczyć ONLINE? Skarżą się opolscy uczniowie i rodzice!

W ofercie na rok akademicki 2019/2020 uczelnia przygotowała 72 kierunki na wydziałach: Chemicznym, Ekonomicznym, Filologicznym, Lekarskim, Matematyki, Fizyki i Informatyki, Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej, Nauk Społecznych, Prawa i Administracji, Przyrodniczo-Technicznym, Sztuki, Teologicznym.

- Na tę chwilę rejestrację kandydatów na wszystkie rodzaje studiów rozpoczynamy 20 kwietnia 2020 r. i zamierzamy skończyć na początku lipca. Jak wirus pozwoli... – mówi dr Jerzy Wiechuła, pełnomocnik rektora ds. rekrutacji, a oficjalny komunikat Uniwersytetu Opolskiego podtrzymuje: "Jeżeli zmianie ulegną terminy egzaminów maturalnych zmienimy nasz harmonogram rekrutacji".

Otylia Jędrzejczak składa życzenia świąteczne

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.