Płock "wyróżniony". Zdaniem Google'a wyprzedził Kielce, Toruń i Częstochowę

2021-01-12 13:52 Michał Michalak
Płock wyróżniony. Zdaniem Google'a wyprzedził Kielce, Toruń i Częstochowę
Autor: Krzysztof Lisocki/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons Według wyszukiwarki Google w Płocku mieszka ponad 300 tys. ludzi, czyli prawie 3 razy więcej niż naprawdę

Zaskakujących rzeczy o Płocku można się dowiedzieć, wpisując w wyszukiwarkę Google "liczba mieszkańców Płocka". Zgodnie z jej opisem nad Wisłą mieszka, uwaga, 325 475 osób. Co ciekawe, zdaniem Google'a podobna liczba mieszkańców utrzymuje się w Płocku od co najmniej 2014 r. Mało tego, wyszukiwarka podaje w źródle: Europejski Urząd Statystyczny, Organizację Narodów Zjednoczonych, a nawet GUS.

Płock "wyróżniony". Zdaniem Google'a wyprzedził Kielce, Toruń i Częstochowę

Według wyszukiwarki Google w Płocku mieszka... 325 475 osób. Mało tego, podaje ona, że podobna liczba mieszkańców miasta, tj. grubo ponad 300 tys., utrzymuje się przynajmniej od 2014 r. Google nie opiera się na żadnych podejrzanych źródłach, tylko podaje: Europejski Urząd Statystyczny, Organizację Narodów Zjednoczonych, a nawet Główny Urząd Statystyczny.

Czytaj też: Płock. Śmierć 23-letniego Jakuba i 31-letniego Tadeusza. Prokuratura ujawnia nowe fakty!

Czytaj też: Płock. Ciało mężczyzny na chodniku! Chwilę wcześniej widział się z kolegą? [AKTUALIZACJA]

Informacja, którą podaje Google, jest oczywiście błędna, bo Płock liczy ok. 120 tys. mieszkańców, czyli znacznie mniej niż Kielce, Toruń i Częstochowa, które rzekomo miałby pod tym względem wyprzedzać. Jak się okazuje, wyszukiwarka myli się nie tylko w przypadku Płocka, ale m.in. Opola, Tarnowa czy Kalisza - według Google'a w tym ostatnim mieszka ponad 600 tys. ludzi, tj. więcej niż w leżącym w tym samym województwie Poznaniu.

Czytaj też: Płock. Wypadek i kilkutygodniowa śpiączka. 22 listopada świat rodziny Oli się zatrzymał

Urzędnicy w ww. miastach wystąpili już do Google'a, by poprawił informacje o liczbie mieszkańców danego ośrodka, ale np. Urząd Miasta Płocka zostawia sprawę tak, jak jest.

- Po wpisaniu w Google'a hasła "Płock" na samej górze pojawia się odnośnik do Wikipedii, gdzie jest podana właściwa liczba mieszkańców Płocka, więc naszym zdaniem to wystarczy, by nie wprowadzać ludzi w błąd - mówi Hubert Woźniak z biura prasowego Urzędu Miasta Płocka.

Czytaj też: Bielsk. Ekspedientka uderzyła głową o chodnik! Zrobił jej TO za dwie butelki alkoholu

Czytaj też: Ostrołęka. Dzieci robiły sobie selfie z martwym psem! "Jedno z nich grzebało w jego narządach"

Czytaj też: Sochaczew. BRUTALNY napad na taksówkarza! 67-latek bity i duszony. Uratowali go mieszkańcy

Gostynin. Pogrzeb Mirosława Kaczmarka. Dwa utwory, które skomponował. Struzik: Był wielkim patriotą [ZDJĘCIA]

Szokujące narodziny we wrocławskim zoo! Skrajnie zagrożony gatunek!

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!