Policja w Płocku uprzedza, że będzie głośno. Mundurowi mają specjalny powód

2021-05-06 15:51 Michał Michalak
Policja w Płocku uprzedza, że będzie głośno. Mundurowi mają specjalny powód
Autor: SHUTTERSTOCK Płock, piątek 7 maja godz. 12 - warto zapamiętać tę datę, bo policjanci z miasta nad Wisłą przyłączą się wtedy do ogólnopolskiej akcji upamiętnienia Michała Kędzierskiego. Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu zginął na służbie

Płock, piątek 7 maja godz. 12 - warto zapamiętać tę datę, bo policjanci z miasta nad Wisłą przyłączą się wtedy do ogólnopolskiej akcji upamiętnienia Michała Kędzierskiego. Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu zginął na służbie we wtorkowy poranek, gdy został zastrzelony przez 40-letniego napastnika. Zbrodnia wywołała duże poruszenie nie tylko w Raciborzu, ale i w środowisku policji w całej Polsce, bo 43-latek został zabity w zasadzie bez żadnego powodu.

Policja w Płocku uprzedza, że będzie głośno. Mundurowi mają specjalny powód

Policja w Płocku przyłącza się do ogólnopolskiej akcji upamiętnienia Michała Kędzierskiego, który zginął na służbie we wtorkowy poranek. Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu pojechał razem z kolegą z patrolu w pobliże stacji benzynowej, gdzie miał przebywać nieznany mężczyzna podający się za policjanta. Gdy mundurowi zatrzymali jego samochód i podeszli do kierowcy, ten wyjął nagle broń i zastrzelił 43-latka. Napastnik w wieku 40 lat został już zatrzymany i aresztowany, ale na tragiczną śmierć policjanta nie pozostają obojętni jego koledzy z innych części Polski, w tym Płocka.

- Już dziś na ulicach Płocka można było zobaczyć radiowozy z przyczepionymi na znak żałoby po Michale Kędzierskim czarnymi wstążkami, natomiast w piątek o godz. 12 nasi funkcjonariusze uruchomią dodatkowo sygnały świetlne i dźwiękowe w samochodach i opuszczą je na chwilę, by oddać hołd zmarłemu policjantowi - informuje Komenda Miejska Policji w Płocku.

Czytaj też: Płock. Wzruszające pożegnanie zmarłej przerwane! "Peany na jej cześć to niemoralne"

Czytaj też: Płońsk. Wielka afera w szpitalu! Jeden z lekarzy "może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów"

Czytaj też: Płock. Śmierć 32-latka nic ich nie nauczyła! Skandaliczne zachowanie rodziców małego dziecka

Wjeżdżały do Płocka przez 25 lat i zawsze tam był. Co się stało z "hollywoodzkim" symbolem miasta? [ZDJĘCIA]

Policyjny pościg pod Warszawą
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE