Burmistrz Murowanej Gośliny z nowymi zarzutami! Może spędzić za kratkami ponad 10 lat!

i

Autor: BIP Murowana Goślina/ pixabay.com Burmistrz Murowanej Gośliny z nowymi zarzutami! Może spędzić za kratkami ponad 10 lat!

Burmistrz Murowanej Gośliny z nowymi zarzutami! Może spędzić za kratkami ponad 10 lat!

2022-05-23 21:34

Burmistrz Murowanej Gośliny to kontrowersyjna postać. Dariusz U. został zatrzymany na początku 2022 roku. Wtedy usłyszał m.in. zarzuty korupcyjne. Teraz postawiono mu kolejne zarzuty! Jeśli sąd wszystkie potwierdzi, to mężczyzna może spędzić w więzieniu ponad 10 lat!

We wtorek (11 stycznia 2022 roku) funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do Urzędu Gminy Murowana Goślina. Zatrzymano burmistrza Dariusza U. oraz sześć innych osób, w tym dwóch przedsiębiorców, córkę burmistrza i pracowników samorządowych z Murowanej Gośliny. Jak informował wówczas rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej prok. Łukasz Łapczyński, Dariuszowi U. przedstawiono łącznie 12, głównie korupcyjnych zarzutów. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował samorządowca.

CZYTAJ: Kontrowersyjny burmistrz zażywa narkotyki? „Scena wyjęta z kontekstu”

Nowe zarzuty dla burmistrza Murowanej Gośliny

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak powiedział w poniedziałek PAP, że w związku z zachowaniem samorządowca w trakcie zatrzymania i przeszukania jego mieszkania Dariuszowi U. przedstawiono zarzuty dotyczące znieważenia i naruszenia nietykalności funkcjonariusza CBA oraz zmuszania go do odstąpienia od czynności służbowych poprzez groźby i stosowanie przemocy. - Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień - wskazał prok. Wawrzyniak. Dodał, że doniesienie w sprawie zachowania Dariusza U. złożył funkcjonariusz CBA.

Zatrzymanie Dariusza U.

Burmistrza Murowanej Gośliny zatrzymano na początku tego roku. Sprawa dotyczy nieprawidłowości, do jakich miało dojść w latach 2019-2021 w Urzędzie Miasta i Gminy Murowana Goślina. Śledczy zarzucili Dariuszowi U. m.in. przyjmowanie łapówek za realizowane kontrakty. Burmistrz miał od swoich podwładnych żądać przekazania części przyznanych im nagród. Zarzuty dotyczą także nadużycia uprawnień poprzez własnoręczne wysłanie oraz zlecenie wysłania ze służbowych telefonów tzw. SMS-ów premium o wartości ok. 8 tys. zł na plebiscyt prasowy.

Burmistrz miał również polecić poświadczenie nieprawdy w dokumencie, przekazać pytania konkursowe i odpowiedzi osobie ubiegającej się o pracę w ośrodku pomocy społecznej, naruszyć tajemnicę postępowania karnego oraz zataić w swoim oświadczeniu majątkowym za 2020 r. przychody z firmy ochroniarskiej, którą wcześniej prowadził. Za zarzucane burmistrzowi przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei za naruszenie nietykalności funkcjonariusza CBA oraz zmuszanie go do odstąpienia od czynności służbowych samorządowcowi grozi do trzech lat więzienia.

Dariusz U. jest burmistrzem Murowanej Gośliny od 2014 r. W wyborach samorządowych w 2018 r. zdobył prawie 57 proc. głosów, a jego komitet wyborczy do rady miasta Murowana Goślina poparło ponad 46 proc. głosujących. Kandydaci startujący z komitetu burmistrza uzyskali 12 z 15 mandatów w radzie.

10 tysięcy złotych kary za Strajk Kobiet pod domem burmistrza Namysłowa?
Nasi Partnerzy polecają