dramat polskich pielgrzymów

Chorwacja. Wypadek polskiego autokaru. Poruszająca relacja rannego księdza z Konina

2022-08-08 17:09

Wypadek autobusu w Chorwacji. Ksiądz Rafał z parafii pw. Św. Mikołaja w Koninie jest ranny, nie może wstawać z łóżka. Obraca w dłoniach paciorki różańca, modli się bezgłośnie. Przed oczami ciągle ma obrazy z chwili katastrofy. Autokar wypadający z jezdni, uderzenie w rów. Ludzi przygniecionych siedzeniami. Udało mu się wydostać z wraku przez rozbitą tylną szybę. - Widząc, co się stało, udzieliłem rozgrzeszenia ogólnego wszystkim umierającym – poruszająco wspomina kapłan.

Wypadek autobusu w Chorwacji

Duchowny jest jednym z poszkodowanych w wypadku autobusu z pielgrzymami w Chorwacji. Ranny został przewieziony do szpitala w mieście Varaždin. Miał wiele szczęścia. Ma złamaną kość krzyżową, jest poobijany. Ma zakaz schodzenia z łóżka. Dobrze pamięta moment katastrofy. - Nie spałem od godz. 3.15. Wprawdzie siedziałem w przedostatnim rzędzie, ale obserwowałem sobie wszystko – powiedział dziennikarce TVP.

Przeczytaj również: Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Wstrząsająca rozmowa z organizatorem pielgrzymki. „Podwójna tragedia”

Według jego relacji autokar nagle zjechał z drogi. - Powiedziałem sobie: Boże drogi, jedziemy w pole, zaraz będziemy fruwać. Okazało się, że trafiliśmy prosto w rów – opisuje. Autobus uderzył w skarpę przodem, jego góra się przełamała. Wszystkie siedzenia zostały powyrywane. Ludzie spadali na siebie. Bagaże, telefony, modlitewniki, które mieli pielgrzymi, rozsypały się po wraku. Ksiądz Rafał wpadł pod fotele, ktoś go przygniótł. Udało mu się wydostać przez rozbita tylną szybę autokaru. - Widząc, co się stało, udzieliłem rozgrzeszenia ogólnego wszystkim umierającym – wspomina.

Poniżej galeria z miejsca tragedii:

Wypadek w Chorwacji. Ranny ksiądz wspomina wypadek

W szpitalnej sali obok kapłana leży inny ranny pielgrzym. - Pan Paweł mówił mi, że po przekroczeniu chorwackiej granicy kierowcy zatrzymali autokar i się wymienili. A przed wypadkiem usłyszał jakby wystrzał koła, jakby autobus złapał kapcia. Dla mnie to byłoby jakieś wyjaśnienie tego, dlaczego autokar nagle zjechał z prostej drogi – ksiądz Rafał mocniej ściska różaniec.

Nowe fakty w sprawie wypadku autobusu w Chorwacji. Kierowca miał 72 lata!
Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek w autobusie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE