Koronawirus. Kolejne laboratorium w Poznaniu wkracza do akcji! Nawet 3-zmianowa praca!

i

Autor: Radomil talk/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons Laboratorium przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu będzie badać próbki pod kątem obecności koronawirusa

Koronawirus. Kolejne laboratorium w Poznaniu wkracza do akcji! Nawet 3-zmianowa praca!

2020-03-19 16:05

Laboratorium przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu dołączyło do listy podmiotów, które będzie badać próbki pod kątem wykrywania koronawirusa. To efekt umowy o współpracy zawartej z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim. Zlecać badania placówce może teraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, a być może dołączą do niej także uniwersyteckie szpitale.

Jak informuje "Głos Wielkopolski", laboratorium przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu jest kolejnym w mieście, które będzie badać próbki pod kątem obecności koronawirusa. Placówka może wykonać do 4 tysięcy testów miesięcznie i jest przygotowana do pracy 2-, a nawet 3-zmianowej - to zależy od potrzeb. Laboratorium przygotowywało się do tego zadania już od tygodnia i może się pochwalić specjalistycznym sprzętem o wartości 1,5 mln złotych.

Jak informuje "Głos Wielkopolski", laboratorium zawarło umowę o współpracy z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim, a osobny dokument na zlecanie badań został także parafowany z sanepidem w Poznaniu. Być może próbki będą przekazywać także uniwersyteckie szpitale.

Gdzie jest wirus z Chin? Aktualna mapa zachorowań

Koronawirus Raport
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany