Motornicza śmiertelnie potrąciła 8-letniego Jasia. Kobieta usłyszała wyrok!

2020-01-28 13:20
Motornicza śmiertelnie potrąciła 8-letniego Jasia. Kobieta chce poddać się karze!
Autor: Super Express

Anna M. - motornicza poznańskiego tramwaju, która śmiertelnie potrąciła 8-letniego chłopca usłyszała dziś w Sądzie Rejonowym w Poznaniu wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. - On wyskoczył zza tramwaju który jechał z przeciwka - mówiła we wtorek przed sądem. - Straciłam syna, ale wiem, że ona nie zrobiła tego specjalnie - mówiła mama Jasia.

Ta sprawa swój smutny początek ma 5 czerwca 2019 roku. To właśnie wtedy na ul. Hetmańskiej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Dmowskiego doszło do tragedii. Kobieta kierująca tramwajem potrąciła 8-letniego Jasia, który mimo reanimacji zmarł.

Śledczy ustalili, że motornicza i chłopiec mieli czerwone światło. Anna M. trafiła do sądu za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. 

We wtorek w Sądzie Rejonowym przy ulicy Kamiennogórskiej rozpoczął się proces. Anna M. stawiła się w sali sądowej. Załamana, raz po raz wycierała z policzków łzy. - Potrąciłam chłopca. Było ślisko. Nie chciałam gwałtownie hamować, on wyskoczył zza tramwaju który jechał z przeciwka. Ten tramwaj zasłonił mi widoczność - mówiła prokuratorowi w trakcie śledztwa. Dziś potwierdziła tamte słowa i dodała, że chce dobrowolnie poddać się karze.

Matka 8-latka także stawiła się w sali sądowej. Kobieta bardzo przeżyła stratę swojego dziecka, ale nie ma żalu do motorniczej. - Straciłam syna, ale wiem, że ona nie zrobiła tego specjalnie. Ona też to przeżywa. Ja się leczę i muszę się jakoś trzymać - opowiadała załamana Anna Dudzińska.

W takim układzie dobrowolne poddanie się karze wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Motornicza usłyszała już wyrok: to roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Ponadto zobowiązuje się zapłacić 15 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla rodziny chłopca. Anna M. otrzyma również zakaz prowadzenia tramwajów przez rok.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE