Pomóżcie uratować nóżki małej Majki! Brakuje pieniędzy na kosztowną operację

2020-07-27 6:52 Ewa Ruszkiewicz
Maja potrzebuje pomocy
Autor: archiwum prywatne Maja potrzebuje pomocy

Mała Maja spod Środy Wielkopolskiej urodziła się ze szczątkowo wykształconymi kośćmi stóp. Lekarze w Polsce chcieli je amputować, ale doktor Dron Paley dał rodzicom nadzieję. - Powiedział, że Maja w wieku 4 lat nie będzie już nic pamiętać z tego co ją spotkało, jednak musi stoczyć walkę  o sprawność - mówi Danuta Kujawa, mama dziewczynki. Niestety rodzice nie mają pieniędzy na kosztowną, prywatną operację i proszą wszystkich o pomoc w zbiórce. Pomóc może każdy. - Liczy się każda złotówka, za którą już teraz bardzo dziękujemy - mówi mama Majki.

Chociaż nic nie zapowiadało takiego dramatu, gdy Danuta Kujawa spod Środy Wielkopolskiej, mama Majki, jechała na porodówkę, żeby urodzić swoje trzecie dziecko, czuła, że coś może pójść nie tak... - Kobieca intuicja - mówi smutno. Tak było faktycznie. - Gdy Maja przyszła na świat, już po minach lekarza i położnych widziałam, że coś jest nie tak. Nie zdawałam sobie tylko sprawy, co. Dopiero lekarz wytłumaczył mi, że Maja urodziła się z wrodzoną wadą nóg - tłumaczy kobieta. Nie było łatwo.

CZYTAJ: Środa Wlkp.: Szymek chce stanąć na równe nogi. Możesz mu w tym pomóc!

W jednej sekundzie zawalił się cały świat. - Jak zobaczyłam, że Maja ma taką wadę nóżek coś we mnie pękło, byłam załamana, ale jeszcze w szpitalu podczas wszystkich badań wzięłam się w garść - mówi pani Danuta. Ponieważ lekarze nie dawali nadziei i chcieli od razu amputować nóżki, rodzina sama, na własną rękę, zaczęła szukać pomocy. Tak znaleźli doktora Paleya, znanego na całym świecie chirurga ortopedę, który stosuje nowatorskie metody leczenia. Może zoperować Maję w Polsce.

Problemem są teraz tylko pieniądze, bo termin pierwszej chirurgicznej interwencji to już… jesień tego roku. Niestety kwota Pomóc można, wpłacając pieniądze na konto fundacji siepomaga. Rodzicom brakuje jeszcze prawie 300 tys. złotych.

Policja pobiła mnie za tabletki na migrenę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.