8-letnia Karinka zginęła w pożarze. Jej uśmiech pozostanie tylko na zdjęciach

2021-10-28 15:31
Poznań: Mała Karinka zginęła w pożarze. Jej uśmiech pozostanie tylko na zdjęciach
Autor: KP PSP Poznań/ archiwum prywatne Poznań: Mała Karinka zginęła w pożarze. Jej uśmiech pozostanie tylko na zdjęciach

To była straszna noc dla mieszkańców wielorodzinnego domu na poznańskim Dębcu. Wybuchł tam pożar, w którym zginęła 8-letnia Karina. Ponadto wiele osób zostało rannych. Śmierć dziewczynki wstrząsnęła mieszkańcami Poznania.

Pożar w budynku wielorodzinnym przy ulicy Akacjowej na poznańskim Dębcu wybuchł w nocy z środy na czwartek. Strażacy zostali zaalarmowani chwilę po godz. 3:00. Ewakuowano około 20 osób. Do szpitala trafiły cztery poszkodowane osoby. Niestety w nocnej tragedii nie przeżyła 8-letnia Karina. Dziewczynka trafiła do jednego z poznańskich szpitali, ale na skutek odniesionych obrażeń zmarła. Tragedia wstrząsnęła mieszkańcami Poznania. Osoby, które znały Karinkę mówiły, że była zawsze grzeczną, miłą i pogodną dziewczynką, a uśmiech jej nie schodził z twarzy. Niestety, miniona noc spowodowała, że jej uśmiech pozostanie już tylko na zdjęciach. Karina była oczkiem w głowie swoich rodziców. W momencie tragedii byli oni w pracy, a Karina była pod opieką swojej babci. Wiadomo, że matka Kariny prowadzi własną firmę, która zajmuje się czyszczeniem kanap, wykładzin i tapicerek samochodowych.

Czytaj też: Pożar mieszkania na poznańskim Dębcu! Nie żyje 8-letnia dziewczynka

Tragedia w Poznaniu. Życie w pożarze straciła 8-letnia Karinka

W akcji gaśniczej uczestniczyło dziewięć zastępów straży pożarnej. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak poinformował, że zostało wszczęte śledztwo w sprawie sprowadzenia pożaru, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach i którego skutkiem jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób. Za taki czyn grozi do 12 lat więzienia.

Przeczytaj także: Pożar obory pod Rawiczem. Jedna osoba poszkodowana. Ewakuowano zwierzęta!

Zobacz zdjęcia. Mała Karinka zginęła w pożarze. Jej uśmiech pozostanie tylko na zdjęciach

- Na miejscu zdarzenia jest prokurator i biegły. W przyszłym tygodniu przeprowadzona zostanie sekcja zwłok dziecka - dodał Wawrzyniak.

Sonda
Musiałeś/-aś się kiedyś ewakuować z powodu pożaru?
Tragiczny pożar domu w Widaczu. Nie żyje mężczyzna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE