Poznań: Policjanci z Archiwum X znowu w akcji! Szukają zabójcy Kazimiery Kurkowiak

Poznań: Wrócili do zabójstwa sprzed 29 lat! To oni zatrzymali mordercę Zyty Michalskiej
Autor: RR Poznań: Wrócili do zabójstwa sprzed 29 lat! To oni zatrzymali mordercę Zyty Michalskiej

Policjanci z Archiwum X zajęli się kolejnym brutalnym morderstwem, które miało miejsce przed laty. Chodzi o śmierć Kazimiery Kurkowiak, do której doszło 29 listopada 1991 roku w Poznaniu. Czy uda się znaleźć sprawcę? Ci sami policjanci znaleźli ostatnio zabójcę Zyty Michalskiej.

29 listopada 1991 roku na ulicy Jędrzejowskiej w Poznaniu doszło do makabrycznego morderstwa. Nieznany sprawca wieczorem wszedł do domu, w którym mieszkały dwie siostry – Kazimiera i Zofia Kurkowiak.

- W momencie zdarzenia Kazimiera Kurkowiak była w piwnicy. Tam została zaskoczona przez napastnika. Zaczął ją dusić. Krzyki i hałasy usłyszała jej siostra będąca na piętrze. Natychmiast zeszła do piwnicy i próbowała pomóc siostrze. Mężczyzna obezwładnił obie kobiety. Zaciągnął je do domu i dusząc, próbował się dowiedzieć, gdzie trzymają pieniądze. Po uzyskaniu tej informacji, zostawił w jednym z pomieszczeń skrępowane kobiety i poszedł szukać pieniędzy - przypomina Maciej Święcichowski z Wielkopolskiej Policji.

Zofia Kurkowiak zdołała się uwolnić z więzów, wybiegła z domu i schroniła się u sąsiadów. To oni wezwali na miejsce policję. Sąsiedzi, którzy poszli sprawdzić co się stało, znaleźli na podłodze w domu ciało Kazimiery Kurkowiak.

- Na miejscu zabójstwa policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny. Zabezpieczyli szereg śladów kryminalistycznych. Przesłuchali wszystkich ustalonych świadków, jak również drugą z sióstr. Nie udało się ustalić tożsamości napastnika - mówi Święcichowski.

Teraz sprawa tego zabójstwa trafiła na biurka policjantów z Archiwum X. Jeszcze raz dokładnie przeanalizowane zostaną wszystkie dostępne dowody i zabezpieczone ślady.

Sprawą zajmują się ci sami policjanci, którzy w grudniu ubiegłego roku ustalili i zatrzymali sprawcę zabójstwa Zyty Michalskiej, do którego doszło 26 lat temu.

Policjanci proszą także o kontakt osoby, które być może posiadają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia lub mężczyzny, który może mieć związek z tym zabójstwem. Z mundurowymi można skotaktować się pod numerem telefonu 572 900 236 lub e-mailowo pod adresem: archiwum.x@po.policja.gov.pl.

Zabójstwo w Kopkach k. Rudnika. Nie żyje dwójka dzieci i matka
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE