Harry Potter

i

Autor: PAWEŁ JASKÓŁKA/SUPER EXPRESS Harry Potter

Putin był Voldemortem, a Zełenski jest Harrym Potterem! Antywojenny mural w Poznaniu [ZDJĘCIA]

2022-03-10 9:24

Zełenski przykrył Putina! Takie rzeczy dzieją się w Poznaniu! Chodzi o mural popularnego w stolicy Wielkopolski artysty Kawu. W ubiegłym tygodniu na jednej ze ścian przy ulicy Hetmańskiej pojawił się wizerunek Władimira Putina w roli Voldemorta. Teraz w jego miejscu pojawił się nowy, również nawiązujący do serii o popularnym czarodzieju. W roli bohatera przedstawiony został prezydent Ukrainy - Wołodymyr Zełenski.

Wojna na Ukrainie to trudny czas dla całego świata. Czas, który zmusza do refleksji, ale także inspiruje wielu artystów. Jednym z nich jest Kawu. Uliczny artysta z Poznania maluje na murach, a zdjęcia swoich prac udostępnia w internecie. Zrobiło się o nim głośno, gdy na jednej z poznańskich ścian namalował Władimira Putina. Przedstawił go jako Voldemorta - fikcyjną postać z serii powieści J.K. Rowling „Harry Potter”. Voldemort to w książce czarny charakter, czarnoksiężnik, który stoi na czele śmierciożerców.

ZOBACZ: Putin jako Voldemort. Niesamowity mural w Poznaniu! Antywojenne przesłanie [Zdjęcia]

Pod galerią zdjęć znajduje się dalsza część tekstu.

Tego muralu już nie ma, a Putin został właśnie zamalowany! Przykrył go prezydent Ukrainy - Zełenski. Na muralu stoi na tle Kijowa, tuż obok Soboru Mądrości Bożej i pomnika Bohdana Chmielnickiego. Na czole nie ma jednak błyskawicy tak jak książkowy bohater, ale ma literę „Z”, która odnosi się do symbolu wojsk rosyjskiego okupanta. Na malunku został także umieszczony napis „Free Ukraine”. Artysta publikując pracę w mediach społecznościowych dodał także link do strony Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej i zbiórki na rzecz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie.

Kawu działa i tworzy w Poznaniu od niedawna, namalował między innymi mural dla swojej ukochanej - był to kadr z kreskówki „Zakochany Kundel”.

Sonda
Podobają Ci się antywojenne murale poznańskiego artysty - Kawu?
Polak i Ukrainiec razem "sprzątają" świat. Nowy antywojenny mural w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają