Szamotuły: Wybił szybę i zdemolował wnętrze auta. 18-latek w rękach policji

2021-10-27 13:24
Szamotuły: Wybił szybę i zdemolował wnętrze auta. 18-latek w rękach policji
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ policja.gov.pl Szamotuły: Wybił szybę i zdemolował wnętrze auta. 18-latek w rękach policji

Akt wandalizmu na jednym z parkingów w Szamotułach (woj. wielkopolskie). Doszło tam do zniszczenia samochodu marki renault laguna. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 18-latka, któremu grozi pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (18 października). Około godz. 22:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na parkingu przy ulicy Zamkowej w Szamotułach ktoś demoluje zaparkowany tam samochód marki Renault Laguna. Dyżurny na miejsce wysłał funkcjonariuszy ogniwa patrolowo-interwencyjnego. - Gdy policjanci przyjechali na parking, jeden z mężczyzn obecnych przy zniszczonym samochodzie, na widok mundurowych zaczął uciekać. Nie udało mu się jednak uniknąć spotkania z patrolowcami i szybko został ujęty. Po wylegitymowaniu go okazało się, iż był to 18-letni mieszkaniec Szamotuł. W związku z podejrzeniem, iż to właśnie on zdemolował samochód, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania 18-latek był nietrzeźwy - wyjaśnia asp. Sandra Chuda, oficer prasowy KPP w Szamotułach.

Policjanci z Szamotuł przesłuchali świadków i zebrali materiał dowodowy. Wszystko wskazywało na to, że z grupy osób, które według wstępnego zgłoszenia znajdowały się przy samochodzie, to właśnie 18-latek wybił szybę i zdemolował wnętrze auta. - Gdy podejrzany wytrzeźwiał, również został przesłuchany i usłyszał zarzut zniszczenia mienia - dodaje asp. Chuda.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 18-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Wypadek na Filtrowej. Dwa auta zdemolowały stację Veturilo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE