Zagórze. Wypadli z ciągnika dziadka. 5-latek nie żyje, 6-latek ranny [KULISY ZDARZENIA, AKTUALIZACJA]

2021-09-08 13:28
Zagórze. Wypadli z ciągnika dziadka. 5-latek nie żyje, 6-latek ranny [KULISY ZDARZENIA]
Autor: paulbr75/cc0/Pixabay.com Zagórze jeszcze długo będzie żyć wypadkiem dwóch chłopców, którzy wypadli z ciągnika swojego dziadka. 5-latek, mimo prawie 1,5 godzinnej reanimacji, zginał na miejscu, natomiast jego 6-letni brat został poważnie ranny (zdj. ilustracyjne)

Zagórze jeszcze długo będzie żyć wypadkiem dwóch chłopców, którzy wypadli z ciągnika swojego dziadka. 5-latek, mimo prawie 1,5 godzinnej reanimacji, zginał na miejscu, natomiast jego 6-letni brat został poważnie ranny i trafił do szpitala w Radomiu. Policja w Przysusze ujawnia teraz, jak doszło do tragedii. Okazuje się, że chłopcy jechali w łyżce ciągnika.

Zagórze. Wypadli z ciągnika dziadka. 5-latek nie żyje, 6-latek ranny

Aktualizacja godz. 13.28

Jak informuje PAP, 6-latek, który wypadł z ciągnika razem z bratem i trafił do szpitala w Radomiu, ma m.in. złamaną rękę. 70-letni dziadek obu chłopców, podobnie jak cała rodzina dotknięta tragedią, jest w szoku.

- Obecnie gromadzone są materiały w kierunku wszczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania wypadku przez dziadka chłopców - informuje PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas. Za przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Wcześniej pisaliśmy:

Dwaj chłopcy wypadli z ciągnika dziadka w Zagórzu pod Przysuchą we wtorek przed godz. 16. Do zdarzenia doszło na prywatnej posesji. 5-latek zginął na miejscu, a jego 6-letni brat z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala w Radomiu. Pierwsze z dzieci było jeszcze reanimowane na miejscu przez niespełna 1,5 godziny, kolejno przez: swoją ciocię, strażaków i załogę karetki pogotowia, ale na próżno. Jak doszło do wypadku w Zagórzu? Aneta Wilk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przysusze, mówi wstępnie, że obaj chłopcy jechali, siedząc w łyżce z przodu ciągnika, w czasie gdy pojazd prowadził ich 70-letni dziadek. Nagle łyżka odczepiła się od ciągnika i spadła na ziemię, przygniatając dzieci. Mężczyzna, mieszkaniec gminy Wieniawa, był trzeźwy. Szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku w Zagórzu wyjaśnia policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przysusze.

Czytaj też: Horror w Radomsku! W mieszkaniu znaleziono zwłoki kobiety i noworodka

Czytaj też: Maszyna wyrwała rękę 49-latkowi! Śmigłowiec zabrał go do Płocka

Pijany zabił Krystiana
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE