Rzeszów: areszt dla 19-letniego Ukraińca. Usiłował ZABIĆ KOLEGÓW? [NOWE FAKTY]

2020-12-02 12:30 ap
Areszt i zarzuty usiłowania ZABÓJSTWA dla 19- letniego Ukraińca. Zaatakował dwóch KOLEGÓW
Autor: Tumisu/pixabay.com Areszt i zarzuty usiłowania ZABÓJSTWA dla 19- letniego Ukraińca. Zaatakował dwóch KOLEGÓW

Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował, że najbliższe trzy miesiące 19-letni Ukrainiec spędzi w areszcie tymczasowym. Prokurator przedstawił mu dwa zarzuty usiłowania zabójstwa po tym, kiedy ranił nożem dwóch kolegów na Al. Rejtana w Rzeszowie. Mężczyzna przyznał się do winy.

Do zdarzenia doszło w piątek, około godz. 3 w mieszkaniu przy Al. Rejtana w Rzeszowie. Przed blokiem interweniujący policjanci zastali rannego 19-letniego mężczyznę, któremu pomocy udzielała załoga karetki pogotowia. W mieszkaniu, które wspólnie wynajmowali mieli przebywać jeszcze dwaj jego koledzy. W środku policjanci znaleźli rannego 21-latka, natomiast trzeci mieszkający z pokrzywdzonymi mężczyzna, prawdopodobny sprawca, uciekł przez balkon.

Pokrzywdzeni mężczyźni, obywatele Ukrainy mieli obrażenia w postaci ran ciętych i kłutych. W stanie zagrażającym życiu zostali przewiezieni do szpitala.

Poczuj magię nadchodzących świąt! Rzeszów już w świątecznej oprawie!

- Na miejscu zdarzenia policjanci z udziałem technika kryminalistyki oraz prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Ustalili również świadków mogących mieć informacje o zdarzeniu. Jednocześnie funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie zbiegłego 19-latka. - informuje policja.

Dalsza część artykułu poniżej wideo:

19-letni Ukrainiec w sobotę rano sam zgłosił się do komisariatu na Nowym Mieście w Rzeszowie i został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany przez prokuratora i przyznał się do winy. Prokurator przedstawił mu dwa zarzuty usiłowania zabójstwa.  W poniedziałek Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował, że najbliższe trzy miesiące, podejrzany spędzi w areszcie tymczasowym.