Maszyna TBM w Rzeszowie. W nocy ostatni przejazd wielkiego kreta [28/29.11.2022]

i

Autor: GDDKiA/Twitter Maszyna TBM w Rzeszowie. W nocy ostatni przejazd "wielkiego kreta" [28/29.11.2022]

Imię dla "kreta"

Bieszczadka, a może Karpatka? Możesz wybrać nazwę dla maszyny TBM!

2022-12-01 7:43

Wielki "kret", który wydrąży tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica dotarł już na miejsce. Kolumna z transportem wzbudziła w Rzeszowie ogromne zainteresowanie! Teraz można pomóc w nazwaniu maszyny TBM.

W nocy (28/29 listopada 2022) odbył się transport maszyny TBM na miejsce docelowe. Maszyna wzbudziła ogromne zainteresowanie rzeszowian. Setki osób przybyły, by oglądać maszynę TBM. Aby maszyna mogła przejechać pod wiaduktem kolejowym na ul. 9. Dywizji Piechoty trzeba było obniżyć nawierzchnię o ok. 36 cm! Wielki "kret" przyjechał na plac budowy pokonując województwa opolskie, śląskie, łódzkie, mazowieckie, lubelskie - skąd kolumna udała się na Podkarpacie. Elementy maszyny TBM zostały sprowadzone do Polski z Hiszpanii. Największe z nich przybyły drogą morską. Nad logistyką tego przedsięwzięcia pracował cały sztab ludzi.

Jakie imię dla maszyny TBM?

Maszyna wydrąży tunel o długości 2,2 km na drodze ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica. GDDKiA ogłosiło konkurs, by wybrać imię dla "wielkiego kreta". Nadesłano około 1500 zgłoszeń, z których wybrano sześć:

  • Bieszczadka
  • Duża Mi
  • Karpatka
  • Nela
  • Podkarpatka
  • ViaKarpatka

O tym, która z sześciu propozycji zostanie wybrana, zdecydują internauci. Głosowanie potrwa do 16 grudnia 2022. Nazwa z największą liczbą głosów stanie się oficjalnym „imieniem” maszyny TBM. Ankieta dostępna jest tutaj.Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 21 grudnia 2022 r.

Auto kobiety stoi w poprzek drogi. Nic nie można zrobić?
Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE