Chcesz zostać żołnierzem? Ruszył dodatkowy nabór do podkarpackich terytorialsów

2021-09-18 9:35
Chcesz zostać żołnierzem? Ruszył dodatkowy nabór do podkarpackich terytorialsów
Autor: DWOT Chcesz zostać żołnierzem? Ruszył dodatkowy nabór do podkarpackich terytorialsów

Marzysz o zostaniu żołnierzem? Dobrze trafiłeś! Ruszył dodatkowy termin rekrutacji do podkarpackich terytorialsów. Już dzisiaj możesz zgłosić się do rekruterów lub właściwych terytorialnie Wojskowych Komend Uzupełnień. Szkolenie podstawowe rozpocznie się 9 października.

Nabór dotyczy przede wszystkim nowopowstającego w Przemyślu 36. Batalionu Lekkiej Piechoty, ale także do pozostałych pododdziałów 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jeśli chcesz się zgłosić, nie zastanawiaj się długo, czasu zostało już niewiele. Jak informuje kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. PBOT, kandydaci przed rozpoczęciem szkolenia mogą udać się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień, by złożyć wniosek o powołanie do służby lub skorzystać ze znacznie łatwiejszej opcji, jaką jest nawiązanie kontaktu z rekruterem ze swojego powiatu. Kontakt do wybranego rekrutera można w szybki sposób odszukać <<TUTAJ>>.

Na ochotników czeka 16-dniowe szkolenie podstawowe, które na Podkarpaciu rozpocznie się 9 października br., a zakończy uroczystą przysięgą 24 października.

Kto może się zgłosić do terytorialsów?

O powołanie do Wojska Polskiego może ubiegać się każda osoba, która:

  • ukończyła 18 lat
  • posiada obywatelstwo polskie
  • nie była karana za przestępstwa umyślne
  • posiada dobrą sprawność psychofizyczną
  • nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi sześć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu, Sanoku oraz nowoformowany w Przemyślu. Dowódcą brygady jest płk Dariusz Słota.

Lecieliśmy nowym wojskowym śmigłowcem nad Warszawą. Relacja z prezentacji maszyny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE