kościół

i

Autor: pixel2013/CC0/pixabay.com

Chotowa. Bileciki na msze sposobem na obostrzenia. Takie mają sposoby w podkarpackiej parafii

2021-03-29 9:20

Od soboty, 27 marca w kraju obowiązują zaostrzone limity dotyczące liczby wiernych w kościołach. Obecnie w świątyniach może przebywać jedna osoba na 20 m kw. W mediach zrobiło się głośno o parafii z Oleśnicy Dolnym Śląsku, gdzie przy wejściach rozdawane są specjalne bilety, pomagające zapanować nad tym, ile osób jest w świątyni. Nie trzeba jednak szukać tak daleko, ponieważ na Podkarpaciu również stosowany jest taki sposób. w Chotowej wierni wchodzący do kościoła również pobierają bileciki.

Od soboty 27 marca zaostrzone są limity dotyczące liczby wiernych w kościołach. Wcześniej w kościele mogła przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Jak się okazało, nie zawsze jednak te obostrzenia były przestrzegane. Teraz wprowadzono nowe i w kościele może przebywać jedna osoba na 20 metrów kwadratowych. W mediach zrobiło się głośno o parafii w Oleśnicy, która wpadła na pomysł z biletami, jednak nie trzeba szukać daleko, bo podobny pomysł jest realizowany w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Chotowej.

Przed wejściem do kościoła - w przedsionku znajdują się 24 bileciki (dokładnie tyle, ile osób może przebywać w świątyni). Każda z wchodzących osób jet zobowiązana do wzięcia jednego z nich. Jeśli przy wejściu okaże się, że biletów nie ma - to znaczy, że wypełniony jest limit osób, a do kościoła nie można już wejść. System wydaje się być bardzo prosty i wzbudza aprobatę internautów "Jestem pod wrażeniem odwagi księdza Proboszcza. Ratuje Ksiądz honor duszpasterzy. Wiem, że to bardzo niepopularne działanie. Dlatego chylę czoła 🙌 Niech Księdzu Bóg błogosławi 🙌"

Puste ławy w kościele? Nie uwierzysz, czym zasłonili wiernych. Komentarz Adama Federa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE