Firmy z Podkarpacia oszukiwały na podatkach. Wyłudziły miliony złotych!

2021-09-20 13:59
Firmy z Podkarpacia oszukiwały na podatkach. Wyłudziły miliony złotych!
Autor: Pixabay.com Firmy z Podkarpacia oszukiwały na podatkach. Wyłudziły miliony złotych!

Siedem firm z Podkarpacia oszukiwało na podatkach. Proceder wykryli pracownicy podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Jak się okazało firmy z różnych branż posługiwały się fałszywymi fakturami. Przez pięć lat (w latach 2015-2020) firmy te wykorzystały ok. 5,7 tys. pustych faktur na ponad 16 mln zł brutto.

- Firmy wykorzystywały fałszywe dokumenty pochodzące od osoby z branży paliwowej. Faktury z pozoru wyglądały identycznie jak oryginalne dokumenty, jednak kontrolerzy wykryli szereg błędów, braków i rozbieżności. M.in. faktury nie były potwierdzone kopiami u sprzedawcy, który nie potwierdził ich autentyczności. Dokumenty nie były też drukowane z wykorzystaniem kasy fiskalnej, tylko innego systemu - informuje podkarpacka KAS.

Firmy naraziły Skarb Państwa na stratę ponad 4,5 mln zł. Właściciele firm uregulowali zaległe zobowiązania wraz z odsetkami za zwłokę wysokości ponad 6 mln zł. Jak zapowiada KAS, trwają dalsze czynności w tej sprawie.

Zobacz koniecznie:

Policyjny dron wypatrzył pod Warszawą trzy plantacje marihuany
Sonda
Czy padłeś kiedyś ofiarą oszustwa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE