Szok! Leżał w deszczu na ulicy i miał 4 promile. Gdy zmierzyli mu temperaturę, oniemieli

2021-09-20 11:50
Szok! Leżał w deszczu na ulicy i miał 4 promile. Gdy zmierzyli mu temperaturę, oniemieli
Autor: Pixabay.com Szok! Leżał w deszczu na ulicy i miał 4 promile. Gdy zmierzyli mu temperaturę, oniemieli

Policjantom udało się uratować mężczyznę, który w chłodzie i deszczu leżał w Tarnobrzegu przed jednym z garaży, przy ul. 12 października. Okazało się, że był pijany, miał 4 promile.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 19 września. Zgłoszenie otrzymali policjanci po godz. 7.00. Okazało się, że przed drzwiami garażu w Tarnobrzegu leżał mężczyzna, który nie reagował na bodźce i nie odpowiadał na zadawane pytania.

- Był przemoczony i wychłodzony, na dodatek posiadał widoczną ranę na głowie i nie mógł się poruszać. Policjanci natychmiast udzielili mu pomocy i ogrzewali go do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Ustalili też, że jest to 47-latek. - informuje KMP Tarnobrzeg.

Ratownicy medyczni zmierzyli mężczyźnie temperaturę, okazało się, że temperatura ciała wyniosła zaledwie 28,1 °C. 47-latka przewieziono do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy. To nie wszystko. Okazało się, że jest totalnie pijany.

- Oprócz zewnętrznych obrażeń głowy i wychłodzenia organizmu, znajdował się on w stanie upojenia alkoholowego. Badanie wykazało w organizmie mężczyzny 4 promile alkoholu - informują policjanci.

Dzięki zgłoszeniu i szybkiej reakcji policjantów udało się uratować życie mężczyzny.

Zobacz też: Chcesz zostać żołnierzem? Ruszył dodatkowy nabór do podkarpackich terytorialsów

- Pamiętajmy! na utratę życia lub zdrowia w skutek wychłodzenia organizmu narażone są głównie osoby starsze, bezdomne lub takie, które z różnych powodów nie są w stanie wrócić do domu. Nie bądźmy obojętni, reagujmy! - apelują policjanci.

Express Biedrzyckiej - Bartłomiej Sienkiewicz: Polityką PiS rządzą biskupi i Ziobro
Sonda
Pijesz alkohol?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE