Francuzi dostali mandaty za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy. Tłumaczyli, że jechali do kolegi

2021-10-22 11:36
Francuzi dostali mandaty za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy. Tłumaczyli, że jechali do kolegi
Autor: BIOSG Francuzi dostali mandaty za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy. Tłumaczyli, że jechali do kolegi

Dwaj Francuzi zostali ukarani mandatami, po tym, jak samochodem wjechali głąb pasa drogi granicznej. Wyjaśnili, że chcieli odwiedzić kolegę.

Do zdarzenia doszło w czwartek rano (21 października). Patrol SG z placówki w Korczowej zauważył samochód marki BMW na francuskich numerach rejestracyjnych, który wjechał w głąb pasa drogi granicznej.

- Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia i przystąpili do legitymowania kierowcy i pasażera - relacjonuje BIOSG.

Jak się okazało, BMW podróżowało dwóch Francuzów w wieku 27 i 28 lat.

- Jeden z nich posiadał francuski dowód osobisty, a drugi nie miał żadnych dokumentów. Nie potrafili wytłumaczyć zasadności swojego pobytu w pasie drogi granicznej. Funkcjonariusze SG przy użyciu baz informatycznych szybko potwierdzili tożsamość ob. Francji bez dokumentów - przekazuje SG.

Okazało się, że mężczyźni podróżują turystycznie po Polsce. Wyjaśnili, że chcieli odwiedzić kolegę. Za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy zostali ukarani mandatami po 200 złotych.

Zobacz też:

Placówka Straży Granicznej w Michałowie. To tu trafiają migranci przechwyceni przy granicy z Białorusią
Sonda
Planujesz w 2022 roku wyjazd zagraniczny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE