Leszczawa Dolna: na busa spadł konar drzewa! Wiatr powalił część 500-letniego dębu

2021-10-21 14:05
Leszczawa Dolna: na busa spadł konar drzewa! Wiatr powalił część 500-letniego dębu
Autor: KMP Przemyśl Dziś w Leszczawie Dolnej konar z zabytkowego 500-letniego dębu został powalony przez wiatr i spadł na przejeżdżającego busa!

Dziś, tj. w czwartek, 21 października w miejscowości Leszczawa Dolna na Podkarpaciu doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia. Na przejeżdżającego busa spadł konar drzewa, zabytkowego 500-letniego dębu. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.

Dziś (czwartek, 21 października) przed godz. 9.00 w Leszczawie Dolnej konar z zabytkowego 500-letniego dębu został powalony przez wiatr i spadł na przejeżdżającego busa!

- Policjanci z Birczy pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj, przed godz. 9, w Leszczawie Dolnej. Na prostym odcinku drogi, na przejeżdżającego busa marki Mercedes, spadł konar z zabytkowego 500 - letniego dębu, który został powalony przez silny wiatr. Drzewo spadło na tył pojazdu. Uszkodzona została również linia niskiego napięcia - informują mundurowi z KMP Przemyśl.

Czytaj też: Podkarpacie: strażacy interweniowali 50 razy! Silny wiatr dał popalić. Gdzie było najgorzej?

Na szczęście, kierujący mercedesem, 63-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, nie doznał żadnych obrażeń.

- Dziś na drogach panują bardzo trudne warunki, wieje bardzo silny wiatr, a unoszące się w powietrzu liście, piach i kurz powodują ograniczenia widoczności na drodze. Funkcjonariusze apelują, aby w takich okolicznościach dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych i zwracać szczególną uwagę na mogące spadać na jezdnię połamane gałęzie - apeluje policja.

Zobacz też: Alert IMGW. Uwaga na silny wiatr! Zagrożone całe Podkarpackie

Express Biedrzyckiej - Jarosław Sellin: Opozycja ma silne wpływy za granicą
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE