Dostał drugie życie

Gorliczyna. Strażak wjechał pod opuszczone zapory, uderzył w niego pociąg. Powód szokuje [WIDEO, GALERIA]

Do tego potwornego wypadku doszło w Gorliczynie w środę (10.08.2022). 25-letni kierujący renault, Daniel K. wjechał na przejazd kolejowy, pomimo opuszczonych zapór i włączonego czerwonego światła ostrzegawczego! Jego auto trafiło wprost pod nadjeżdżający pociąg. Mężczyzna doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.

Wjechał pod pociąg wyszedł bez szwanku

Do zdarzenia doszło w środę (10.08.2022) po godz. 7.00 w miejscowości Gorliczyna w powiecie przeworskim na Podkarpaciu.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault Laguna, 25-letni mieszkaniec gminy Przeworsk, pomimo zamkniętych zapór i włączonych czerwonych świateł sygnalizatora, wjechał na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Stalowa Wola - Rozwadów - Przeworsk. Kierujący samochodem był trzeźwy, został przewieziony na dalsze badania do przeworskiego szpitala. Pociągiem podróżowało 17 pasażerów, nikt z nich nie odniósł obrażeń. Został im zapewniony transport zastępczy- informowała Justyna Urban z Policji w Przeworsku.

Zobacz też: Pożar w Tajęcinie. Niszczycielski ogień zabrał im dach nad głową: "Stracili wszystko, na co bardzo ciężko pracowali"

Gorliczyna. Strażak wjechał pod opuszczone zapory na przejeździe kolejowym. Dlaczego?

Jak ustaliliśmy, za kółkiem samochodu siedział strażak OSP z sąsiedniej wsi, Daniel K. Przejazd jest monitorowany, a widoczność jest bardzo dobra. Kierowca znał ten przejazd kolejowy. Dlaczego więc się nie zatrzymał?

Jako pierwsi strażacy z PSP KP w Przeworsku podali możliwą przyczynę zdarzenia.

– Oślepiony przez słońce kierowca samochodu osobowego wjechał pod opuszczaną rogatkę na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg osobowy relacji Stalowa Wola Rozwadów – Przeworsk - relacjonowali strażacy z KP PSP w Przeworsku.

Życiu 25-latka nie zagraża niebezpieczeństwo. Stracił auto, ale dostał drugą szansę, by w przyszłości lepiej kontrolować, co dzieje się na drodze.

Zderzenie pociągu z samochodem. Maszynista uciekł

Jak już informowaliśmy, po tym zdarzeniu maszynista, który prowadził pociąg, Andrzej K. oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci prowadzili jego poszukiwania.

- Po kilku godzinach, mężczyzna zgłosił się sam do przeworskiego szpitala. Będący na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości 59-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego, miał 0,26 promila alkoholu w organizmie. Policjanci wyjaśniają okoliczności i szczegółowy przebieg tego zdarzenia- dodała Justyna Urban.

Apel policji

Policja apeluje - Razem zadbajmy o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych!

Pamiętajmy!

  • pociąg zawsze ma pierwszeństwo!
  • przed każdym przejazdem kolejowym zachowaj szczególną ostrożność. Zwłaszcza tam, gdzie nie ma dodatkowych zabezpieczeń,
  • przed wjazdem na tory upewnij się, że nie zbliża się pociąg,
  • nigdy nie wjeżdżaj na przejazd, jeśli rogatki opuszczają się lub nie są w pełni podniesione oraz wciąż świeci się czerwone światło.
Sonda
Czy boisz się śmierci?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki