Dostał drugie życie

Gorliczyna. Strażak wjechał pod opuszczone zapory, uderzył w niego pociąg. Powód szokuje [WIDEO, GALERIA]

Do tego potwornego wypadku doszło w Gorliczynie w środę (10.08.2022). 25-letni kierujący renault, Daniel K. wjechał na przejazd kolejowy, pomimo opuszczonych zapór i włączonego czerwonego światła ostrzegawczego! Jego auto trafiło wprost pod nadjeżdżający pociąg. Mężczyzna doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.

Wjechał pod pociąg wyszedł bez szwanku

Do zdarzenia doszło w środę (10.08.2022) po godz. 7.00 w miejscowości Gorliczyna w powiecie przeworskim na Podkarpaciu.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault Laguna, 25-letni mieszkaniec gminy Przeworsk, pomimo zamkniętych zapór i włączonych czerwonych świateł sygnalizatora, wjechał na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Stalowa Wola - Rozwadów - Przeworsk. Kierujący samochodem był trzeźwy, został przewieziony na dalsze badania do przeworskiego szpitala. Pociągiem podróżowało 17 pasażerów, nikt z nich nie odniósł obrażeń. Został im zapewniony transport zastępczy- informowała Justyna Urban z Policji w Przeworsku.

Zobacz też: Pożar w Tajęcinie. Niszczycielski ogień zabrał im dach nad głową: "Stracili wszystko, na co bardzo ciężko pracowali"

Gorliczyna. Strażak wjechał pod opuszczone zapory na przejeździe kolejowym. Dlaczego?

Jak ustaliliśmy, za kółkiem samochodu siedział strażak OSP z sąsiedniej wsi, Daniel K. Przejazd jest monitorowany, a widoczność jest bardzo dobra. Kierowca znał ten przejazd kolejowy. Dlaczego więc się nie zatrzymał?

Jako pierwsi strażacy z PSP KP w Przeworsku podali możliwą przyczynę zdarzenia.

– Oślepiony przez słońce kierowca samochodu osobowego wjechał pod opuszczaną rogatkę na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg osobowy relacji Stalowa Wola Rozwadów – Przeworsk - relacjonowali strażacy z KP PSP w Przeworsku.

Życiu 25-latka nie zagraża niebezpieczeństwo. Stracił auto, ale dostał drugą szansę, by w przyszłości lepiej kontrolować, co dzieje się na drodze.

Zderzenie pociągu z samochodem. Maszynista uciekł

Jak już informowaliśmy, po tym zdarzeniu maszynista, który prowadził pociąg, Andrzej K. oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci prowadzili jego poszukiwania.

- Po kilku godzinach, mężczyzna zgłosił się sam do przeworskiego szpitala. Będący na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości 59-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego, miał 0,26 promila alkoholu w organizmie. Policjanci wyjaśniają okoliczności i szczegółowy przebieg tego zdarzenia- dodała Justyna Urban.

Apel policji

Policja apeluje - Razem zadbajmy o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych!

Pamiętajmy!

  • pociąg zawsze ma pierwszeństwo!
  • przed każdym przejazdem kolejowym zachowaj szczególną ostrożność. Zwłaszcza tam, gdzie nie ma dodatkowych zabezpieczeń,
  • przed wjazdem na tory upewnij się, że nie zbliża się pociąg,
  • nigdy nie wjeżdżaj na przejazd, jeśli rogatki opuszczają się lub nie są w pełni podniesione oraz wciąż świeci się czerwone światło.
Sonda
Czy boisz się śmierci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE